1399/10/24-13:36

تروریست‌ها در سایه بحران کرونا نیرو جذب می‌کنند

مسئول اداره مبارزه با تروریسم سازمان ملل هشدار داد که تروریست‌ها با سوءاستفاده از همه‌گیری کرونا در حال جذب افراط‌گرایان خشونت‌طلب نژادی، قومی و سیاسی هستند.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایرنا، ولادیمیر وورونکوف در جلسه مجازی گرامیداشت بیستمین سالگرد تصویب قطعنامه مبارزه با تروریسم شورای امنیت، گفت که در دو دهه گذشته «تهدید تروریسم تداوم، تکامل و گسترش یافته است.»

به گفته این دیپلمات ۵۷ ساله روس، القاعده با وجود از دست دادن بسیاری از رهبرانش ثابت کرده که هنوز مقاوم است. داعش که قلمرو خود در عراق و سوریه را از دست داده هنوز حملاتی در این دو کشور انجام می‌دهد و «به دنبال بازیابی توان انجام حملات فرامرزی است».

رئیس اداره مبارزه با تروریسم سازمان ملل گفت که تروریست‌ها به دنبال آن بوده‌اند تا از بحران کرونا سوءاستفاده کنند تا «بر امواج کینه‌توزی و دوگانگی‌ای که همه‌گیری آن را تشدید کرده، سوار شوند».

به گفته وورونکوف، تروریست‌ها خود را به‌سرعت با شرایط جدید تطبیق داده‌اند تا با سوءاستفاده از فضای سایبری و فن‌آوری‌های و برقراری ارتباط با فعالان جرائم سازمان‌یافته، منافذ قانونی، فنی و انسانی کشورها را کشف کنند.

وی افزود: تاکتیک‌های تروریست‌ها برای گروه‌های خشونت‌طلب افراط‌گرای نوظهور نژادی، قومی و سیاسی جذاب است.

نظرات

اخبار مرتبط