1399/06/17-08:30

کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط صف کشیده‌اند

کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط صف کشیده‌اند

مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به یک شبکه تلویزیونی گفتند که کشورهای عربی متعددی برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو صف کشیده‌اند که بحرین در صدر آنها قرار دارد.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، در ادامه روند آغاز شده با توافق عادی‌سازی روابط امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی، اکنون تل‌آویو مدعی است که کشورهای عربی دیگری نیز در صف امضای توافق مشابهی با اسرائیل هستند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه به نقل از مقامات اسرائیلی گزارش داد: «لیست طولانی از کشورهای [عربی] در حال صف کشیدن [برای عادی‌سازی روابط] هستند، بحرین در صدر آنها قرار دارد».

به نوشته وبگاه «عاروتص‌شوع» به نقل از این گزارش، دولت واشنگتن نیز در این روند دخیل بوده و مقامات آمریکایی از طریق به این کشورها از جمله بحرین، تلاش می‌کنند با مشوق‌هایی مانند توافق اقتصادی، آنها را به امضای توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سوق دهند.

بر این اساس، شبکه ۱۲ همچنین مدعی شد که عادی‌سازی روابط تل‌آویو با بحرین احتمالا بعد از مراسم امضای توافق امارات با رژیم صهیونیستی که قرار است طی هفته‌های آتی در کاخ سفید برگزار شود، انجام می‌گیرد.

پیشتر گزارش شده بود که «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) با مقامات ارشد بحرینی در تماس نزدیک است تا توافق عادی‌سازی روابط را علنی کرده و هماهنگی‌های لازم درباره صدور بیانیه‌ای در این باره را به عمل آورد.

سه هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

روز جمعه نیز «الیاو بنجامین» مسئول دفتر هماهنگی و ارتباطات در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تل‌آویو طی ۲۵ سال گذشته تلاش‌های دیپلماتیک فراوانی در راستای روابط با ابوظبی انجام داد تا توانست توافق عادی‌سازی روابط را به دست بیاورد.

نظرات

اخبار مرتبط