1399/07/23-14:25

جزییات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

 جزییات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران با تشریح جزئیات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه‌های اجرایی بر لزوم استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت‌های لازم در دستگاه‌های اجرایی با هدف ارائه خدمات مطلوب تاکید کرد.

به گزارش دولت بهار، معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران با تشریح جزئیات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه‌های اجرایی بر لزوم استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت‌های لازم در دستگاه‌های اجرایی با هدف ارائه خدمات مطلوب تاکید کرد.

غلامرضا عباس پاشا در تشریح ابلاغیه جدید استانداری تهران به مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های ناشی از تشدید شیوع کرونا ویروس گفت: با توجه به نگرانی‌های گسترش شیوع بیماری کرونا در استان تهران با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری ضرورت تشدید نظارت و اخذ تدابیر جدی در مدیریت اپیدمی بیماری با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با بیماری کرونا و بخشنامه‌های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با تاکید استاندار تهران به دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران ابلاغ شد.

وی افزود: در این ابلاغیه تاکید شده است که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه‌ای مبذول داشته شود به شکلی که کلیه کارکنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای صحیح و دقیق پروتکل‌های بهداشتی در محیط اداری، رعایت بهداشت فردی، خود مراقبتی، خوداظهاری از ابتلا، استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و همچنین ارائه خدمات صرفا به مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده می‌کنند هستند.

وی افزود: عدم رعایت این موارد توسط کارکنان تخلف اداری محسوب شده و برابر بخشنامه صادر شده در پنجم شهریور ماه سال جاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور و تاکیدات مکرر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با خاطیان مستقیما از سوی مدیران دستگاه اعمال مجازات از اخطار کتبی تا انفصال موقت اعمال شود.

وی ادامه داد: مدیران و مقامات مسئول دستگاه‌های اجرایی موظفند نسبت به ضدعفونی محیط‌های اداری تمهیدات لازم در خصوص تب سنجی روزانه کلیه کارکنان و مراجعین و ممانعت از حضور افراد بدون ماسک و مشکوک به بیماری در محیط کار اقدام کنند. همچنین استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت‌های لازم دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به صورت الکترونیکی از منزل توسط کارکنان واجد شرایط در راستای اجرای بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور با اولویت کارکنان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و خاص بالای ۶۰ سال سن همکاران اناث باردار و مادران دارای فرزند زیر شش سال فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران در ادامه تشریح این ابلاغیه گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک نسبت به تامین و ایجاد زیرساخت جهت پیاده سازی و ارائه خدمات الکترونیکی نظیر پیشخوان الکترونیکی ارباب رجوع با هدف کاهش تردد ارباب رجوع به ادارات باید تدابیر و اقدامات لازم انجام شود.

وی تاکید کرد: حتی المقدور کلیه همایش ها، جلسات عمومی، برنامه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی با استفاده از امکانات و فناوری‌های ارتباط غیر حضوری از قبیل وبینار، ویدئو کنفرانس، شبکه‌های اجتماعی و آموزش‌های مجازی و نظایر آن‌ها برگزار شود. در صورت اجتناب ناپذیر بودن برگزاری حضوری جلسات با حداقل شرکت کننده و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اقدام شود.

پاشا تاکید کرد: با توجه به گسترش و تکرار شیوع بیماری و همچنین حساسیت اکثر جامعه نسبت به رخداد این بیماری علاوه بر مداخله دولت نیازمند آگاهی بخشی و توانمندسازی و مشارکت آحاد جامعه برای مهار و کنترل اپیدمی بیماری هستیم، لذا باید تا حد ممکن با مداخلات محدود کننده از شیوع گسترده این بیماری جلوگیری کنیم.

نظرات

اخبار مرتبط