1399/08/23-17:55

اتهام جدید فاکس نیوز و اسرائیل علیه ایران

 اتهام جدید فاکس نیوز و اسرائیل علیه ایران

به گزارش دولت بهار، فاکس نیوز رسانه منسوب به حزب جمهوری خواه آمریکا صبح امروز اتهام جدیدی را علیه ایران مبنی بر هک ده‌ها شرکت اسرائیلی توسط باج افزار Pay2Key منتشر کرد.

براساس ادعای شبکه فاکس‌نیوز، شرکت امنیت سایبری اسرائیلی Check Point نوع جدیدی از باج افزار را کشف کرد که به ایران بازمی گردد.  باج افزار Pay2Key چند هفته پیش ده ها شرکت اسرائیلی را هدف قرار داده است.

بنابر اعلام این خبر، براساس تحقیقات شرکت اسرائیلی Check Point چهار شرکت اسرائیلی تصمیم به پرداخت پول در قبال اطلاعات سرقت شده کرده‌اند. این موضوع به کارشناسان این امکان را می دهد تا بتوانند امکان پیگیری انتقال پرداخت‌ها را در کیف پول‌های رمز ارز بدهد. کارشناسان این شرکت اسرائیلی مسیر بیت کوین‌های انتقال یافته را پیگیری کرده‌اند و مدعی هستند همه آنها در نهایت در یک کیف پول رمز ارز ایرانی به نام «اکسکوینو» نگهداری می‌شوند.

این درحالیست که اکسکوینو یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های رمز ارز ایرانی است که در سایه تحریم‌های آمریکا در حال ارائه خدمات به کاربران ایرانی است. این شرکت نیز ظهر امروز به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار توییت رسمی، اعلام کرده است که «بررسی‌های ما نشان می دهد، هیچ رابطه‌ای بین اکسکوینو و هرگونه باج افزاری (از جمله Pay2key) و عاملان آن وجود ندارد. اکسکوینو هرگونه دخالت در این موضوع را به شدت تکذیب می‌کند.»

گفتنی است،‌ در هفته‌های اخیر ادعاهای زیادی از حملات سایبری ایران علیه اسرائیل  در این رسانه و سایر رسانه ها مبنی بر حملات سایبری به نیروگاه های اسرائیل منتشر شده است.

هکرا اطلاعات چند شرکت اسرائیلی را سرقت کردند و در قبال این اطلاعات پول زیادی را در قالب بیت کوین از این شرکت ها درخواست کردند تا کدها و اطلاعات را در اختیارشان قرار دهند. برخی از این شرکت ها درخواست هکرها را قبول کردند و بیت کوین به حساب آنها پرداخته اند. شرکت اسرائیلی Check Point مدعی است که توانسته اند مسیر جریان برخی از بیت کوین های انتقال یافته را شناسایی کنند و ادعا دارند که بعضی از این بیت کوین ها از یک کیف پول امن ایرانی به نام «اکسکوینو» منتقل شده است.

نظرات

اخبار مرتبط