1399/11/29-20:19

واشنگتن: همه‌ گزینه‌ها درباره ایران روی میز است

واشنگتن: همه‌ گزینه‌ها درباره ایران روی میز است

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با یک شبکه سعودی اعلام کرد که واشنگتن با هم‌پیمانان خود برای پیشبرد روند دیپلماتیک درباره موضوع هسته‌ای ایران همکاری می‌کند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، «جرالدین گریفیت» سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا، عصر امروز (چهارشنبه)،‌ در گفت‌وگو با شبکه سعودی «العربیه» به موضوع هسته‌ای ایران پرداخت.

بر اساس این گزارش، واشنگتن مجددا اعلام کرد که پیش از منصرف شدن ایران از آنچه اقدامات ناقض خوانده شده، به توافق باز نخواهد گشت.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با ادعای اینکه منطقه نگران پرونده هسته‌ای ایران است، گفت: «تمام گزینه‌ها برای تعامل با [موضووع] هسته‌ای ایران در دولت "بایدن" مطرح است».

گریفیت در ادامه با ادعای اینکه واشنگتن به‌طور کلی گزینه دیپلماسی را ترجیح می‌دهد، اعلام کرد: «ما به دنبال یک توافق هسته‌ای جدید هستیم که فعالیت‌های ایران در منطقه در بر بگیرد».

وی همچنین ادعا کرد که افزون بر جلوگیری ایران برای در اختیار گرفتن آنچه سلاح هسته‌ای خوانده شده، امنیت منطقه نیز برای آمریکا اولویت دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پایان اعلام کرد:‌ «با هم‌پیمانان خود برای پیشبرد روند دیپلماتیک درباره پرونده هسته‌ای ایران همکاری می‌کنیم».

این اظهارات پس از آن است که وزارت خارجه فرانسه، بعد از ظهر امروز، اعلام کرد که وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام قرار است، فردا (پنجشنبه)، با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود درباره ایران گفت‌وگو کنند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب