1399/11/30-14:34

نخست وزیر گرجستان استعفا کرد

نخست وزیر گرجستان استعفا کرد

"گئورگیا گاخاریا" نخست وزیر گرجستان امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری در تفلیس، تصمیم خود برای استعفای از این سمت را اعلام کرد.

به گزارش دولت بهار به نقل از پایگاه خبری "آپسنی" گرجستان، گاخاریا دلیل استعفای خود را اختلاف نظر وی با حزب حاکم این کشور درباره بازداشت "نیکا ملیا" یکی از رهبران نیروهای مخالف دولت فعلی تفلیس اعلام کرد.  وی در بیانیه ای دلیل استعفای خود را بازداشت ملیا و مخالفتش با این اقدام اعلام کرده و به این موضوع اشاره داشته که نتوانسته با حزب حاکم گرجستان در این زمینه به اتفاق نظر برسد، از این رو تصمیم گرفته تا از سمت خود استعفا نماید تا شاید این اقدام موجب کاهش تنش سیاسی در این کشور شود.

  گاخاریا همچنین بروز قطبی سازی سیاسی و تقابل را تهدیدی بزرگ برای آینده و توسعه اقتصادی گرجستان عنوان کرده است.

 تنش سیاسی در گرجستان در پی انتخابات پارلمانی ۱۰ آبان ماه گذشته این کشور که حزب حاکم "رویای گرجستان" اکثر کرسی های پارلمان گرجستان را به دست آورد، افزایش یافت.

شماری از نمایندگان منتخب پارلمان گرجستان (مخالفان دولت)، دولت فعلی گرجستان را به تقلب در این انتخابات به نفع حزب حاکم "رویای گرجستان" متهم و از حضور در جلسات پارلمان این کشور خوددداری کرده و خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی جدید و شفاف هستند.

  گاخاریا از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ (شهریور ماه ۱۳۹۸) سمت نخست وزیری گرجستان را برعهده داشت.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب