1400/03/17-11:45

رئیس سابق برنامه فضایی رژیم صهیونیستی کشته شد

آوی هار ایوِن، در پی مصدومیت در آتش سوزی هتل محل اقامت خود در جریان درگیری‌های جبهه مقاومت فلسطین با صهیونیست ها‏ کشته شد.

به گزارش دولت بهار به نقل از تایمز اسرائیل، رئیس سابق سازمان فضائی رژیم صهیونیستی در پی مصدومیت در آتش سوزی هتل محل اقامت خود در جریان درگیری‌های فلسطینی‌ها و صهیونیست ها‏ کشته شد.

آوی هار ایوِن، ۸۴ ساله که از وی به عنوان یکی از دانشمندان  رژیم اشغالگر صهیونیستی یاد می‌شد، به علت استنشاق دود و سوختگی قابل توجه در یک مرکز پزشکی در حیفا بستری بود.

ایوِن پس از بیرون آمدن از ارتش، در سال ۱۹۸۲ مشغول به کار در بخش صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی شد و رئیس تیمی بود که مسئولیت توسعه «موشک انداز ماهواره‌ای شاویت» را بر عهده داشت. وی در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴ مسئولیت آژانس فضایی رژیم صهیونیستی را بر عهده گرفت.

از سال ۲۰۰۸ وی عضو تحقیق در مرکز مطالعات راهبردی بگین- سادات در سرزمین‌های اشغالی بود.

گفتنی است درگیری‌های فلسطین و اسرائیل از هشتم مه با تشدید تنش‌ها همراه بوده که این مسأله پس از آغاز درگیری‌هایی در منطقه حرم شریف قدس و محل شیخ جراح کلید خورد. این درگیری‌ها پس از آن صورت گرفت که رژیم صهیونیستی اقداماتی را برای اخراج خانواده‌های فلسطینی از خانه هایشان به اجرا در آورد.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب