1400/04/22-21:08

ائتلاف آمریکا: اگر الکاظمی بخواهد از عراق خارج می‌شویم

 ائتلاف آمریکا: اگر الکاظمی بخواهد از عراق خارج می‌شویم

سخنگوی نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا مدعی شد که اگر نخست وزیر عراق از آنان بخواهد که این کشور را ترک کنند، این کار را انجام خواهند داد.

به گزارش دولت بهار، «وین ماروتو» سخنگوی نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا مدعی شد که به حاکمیت عراق احترام می‌گذارند.

شبکه خبری الفرات در کانال تلگرامی خود به نقل از ماروتو گزارش داد، حضور نیروهای باقی مانده آمریکایی در عراق بر اساس مذاکرات بین واشنگتن و بغداد است.

وی همچنین گفت که اگر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق درخواستی برای خروج نیروهای ائتلاف از عراق مطرح کند، این نیروها از عراق خارج خواهند شد.

این فرمانده آمریکایی در ادامه تصریح کرد مأموریت نیروهای ائتلاف از مبارزه مستقیم به حمایت، آموزش و فعالیت مستشاری به نیروهای عراقی تغییر کرده است.

ماروتو با بیان اینکه عراق در حال حاضر به تنهایی مشغول مبارزه با داعش است، گفت که اگر بغداد درخواست کند، ائتلاف آماده است که عملیات زمینی آنان را با حملات هوایی هوایی پوشش دهد.

وی تصریح کرد، نیروهای آمریکایی که در پایگاه عین الاسد حضور دارد، تجهیزات نظامی را از سال 2014 تا 2020 وارد این پایگاه کردند.

این مسئول آمریکایی در پایان مدعی شد که ائتلاف آمریکا برای شکست داعش، پنج میلیارد دلار هزینه کرده است.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب