1400/08/01-23:11

پاسخ سازمان لیگ به بیانیه باشگاه استقلال

پاسخ سازمان لیگ به بیانیه باشگاه استقلال

سازمان لیگ فوتبال ایران به بیانیه باشگاه استقلال و مدیرعامل این باشگاه پاسخ داد.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایرنا، روز گذشته(جمعه)  بود که باشگاه استقلال بیانیه‌ای درباره اختلافات به وجود آمده بین این باشگاه و سازمان لیگ بر سر کارگزار جدید استقلال منتشر کرد. حالا سازمان لیگ پاسخ این بیانیه را داده است.

در پاسخ سازمان لیگ به باشگاه استقلال آمده است:

ضمن درخواست توجه آن برادر بزرگوار و همکاران گرامی به رعایت قانون و قانون‌مداری، همچنین توصیه برادرانه به پرهیز از رفتارهای به دور از تعامل، فراقانونی  و تشنج‌آمیز که زیبنده یک باشگاه پرطرفدار و پر افتخار نیست موارد ذیل جهت اطلاع تقدیم می‌گردد.

ذیل اساسنامه فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران، سازمان لیگ به عنوان عالی‌ترین نهاد سیاست گذار و برگزار کننده مسابقات باشگاهی فوتبال ایران در چارچوب مصوبات مجمع عمومی و هیات رییسه خود برای فوتبال (لیگ برتر و لیگ‌های دیگر مانند، لیگ دسته اول، دسته دوم دسته سوم، زنان، فوتبال ساحلی  و رده‌های مختلف  تیم‌های پایه) می‌باشد.  

بدیهی است  تصمیمات این سازمان که متاثر از پیشنهادات و مطالبات باشگاه‌ها بر اساس درخواست‌های کتبی و رسمی است و در سیر قانونی پیگیری و اتخاذ می‌گردد و بر طبق آیین نامه مصوب  رعایت آنها  برای همه باشگاه‌ها لازم الاجرا است.

-  طبق ماده ۴ آیین نامه سازمان لیگ،   تبلیغات و دریافت حمایت‌های مالی،  این سازمان مجاز به عقد قراردادهای تجاری می‌باشد؛ متقابلا پایبندی به تعهدات این قراردادها از سوی باشگاه‌ها لازم الاجرا است. و آیین نامه مذکور به صراحت تاکید می‌نماید، تبلیغات در استادیوم‌های مسابقات لیگ متعلق کلیه باشگاه‌ها و مجری آن سازمان لیگ فوتبال ایران است، عواید آن نیز طبق همان آیین نامه و مصوبات سازمان لیگ به باشگاه‌ها پرداخت می‌گردد.  

- طبق آیین نامه مصوب باشگاه‌ها و سازمان لیگ،   واگذاری بخشی از تبلیغات محیطی ورزشی محل برگزاری مسابقات لیگ به شرکت‌های کارگزار تبلیغاتی غیرقانونی است و باشکاه استقلال به تنهایی امکان واگذاری تبلیغات را بدون مصوبه مجمع عمومی و هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نخواهد داشت. بدیهی است در صورت نیاز به تغییر رویه فعلی التزام به طی فرآیند قانونی و دریافت مصوبه از سازمان لیگ طبق ضوابط فوق الذکر ضروری است.  

- در کشور عزیز ما با توجه به اینکه بر اساس سیاست‌های مدیریت صدا و سیما، پخش زنده سراسری فوتبال در شبکه سوم سیما اختصاص به ۲ باشگاه پرطرفدار دارد و سایر مسابقات نیز در شبکه ورزش و شبکه‌های استانی پخش می‌شود لذا درآمد حاصله متعلق به همه باشگاه‌هاست و هیچ باشگاهی به تنهایی نمی‌تواند آن را کسب کند.  

- این سازمان در چند سال گذشته در راستای رعایت حقوق باشگاههای عضو، هیچ قراردادای را بدون اخد ضمانت نامه و رعایت تشریفات قانونی منعقد ننموده است و همواره این توصیه را به همه باشگاه‌های عضو بعنوان ذینفعان خود دارد.

- در پایان  اعلام می‌نماییم سازمان لیگ فوتبال ایران انجام رفتارهای هیجانی و فرا قانونی را به صلاح منافع و مصالح فوتبال کشور ندانسته وعلاقمند است با تعاملات سازنده‌ای با همه باشگاههای فوتبال کشور در راستای تقویت همگرایی در برگزاری لیگ فوتبال کشور داشته باشد،  بدیهی است  هر تغییر پیشنهادی در برنامه‌های خود از طریق رعایت مفاد و مسیر قانونی داشته و  از هر طرح سازنده‌ای در این راستا با رعایت موارد قانونی فوق الذکر استقبال خواهیم نمود. "

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب