1400/08/22-19:56

ژنرال آمریکایی: در خاورمیانه می‌مانیم

 ژنرال آمریکایی: در خاورمیانه می‌مانیم

یک مقام ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه امروز (شنبه) گفت، هوانوردان آمریکایی به استقرارشان در منطقه حتی در شرایطی که برنامه‌ریزان ارتش آمریکا رقابت با چین و روسیه را چالش بزرگ بعدی واشنگتن می‌دانند، ادامه خواهند داد.

به گزارش دولت بهار به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال گرگوری گیوت، مقام ارشد نیروی هوایی آمریکا در صحبت با خبرنگاران در آستانه برگزاری نمایشگاه هوایی دبی، اذعان کرد که این حضور نظامی آمریکا در منطقه پس از خروج از افغانستان در ماه اوت "می‌تواند تعدیل شود".

نیروی هوایی آمریکا یک پایگاه بزرگ در قطر دارد که بر عملیات‌های نظامی این کشور در افغانستان و همچنین در عراق و سوریه نظارت داشت.

این ژنرال آمریکایی گفت: اما من هیچ سناریویی نمی‌بینم که در آن آمریکا نقش مهمی نداشته باشد.

گرگوری گیوت چندین بار از نسبت دادن مستقیم حملات پهپادهای اخیر در منطقه به ایران خودداری کرد، اگرچه او به افزایش تعداد چنین حملاتی در منطقه اشاره داشت.

او پس از حضور در کنفرانس بین‌المللی فرماندهان هوایی دبی گفت: می‌دانید که دفاع مشارکتی چندین کشور در منطقه، کلید ما برای شناسایی آن‌ها و یک قدم جلوتر از تهدید بودن در حین تکاملش خواهد بود.

انتظار می‌رود روسیه این هفته جنگنده Su-۷۵ Checkmate خود را در نمایشگاه هوایی دبی به نمایش بگذارد. این یک رقیب مستقیم برای جنگنده آمریکایی F-۳۵ است که امارات متحده عربی از زمان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سال گذشته سعی در خرید آن داشته است. فرآیند فروش این جنگنده در دوران ریاست جمهوری جو بایدن کند شده است.

گیوت در پاسخ به سوالی درباره جنگنده روسی جنگنده Su-۷۵ Checkmate گفت امیدوار است که متحدان و شرکای آمریکا از تجهیزاتی استفاده کنند که دارای قابلیت "عملیات مشترک" با ارتش آمریکا باشند. او گفت که خرید این جنگنده از روسیه "کاملا" بر این امر تأثیر خواهد گذاشت.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب