1399/05/23-16:26

افزایش بهای سکه همزمان با سقوط بی‌سابقه قیمت جهانی طلا

افزایش بهای سکه همزمان با سقوط بی‌سابقه قیمت جهانی طلا

باوجود نوسانات شدید بازار جهانی طلا، امروز (پنج‌شنبه) بازار سکه و طلای ایران روند افزایشی ملایمی را تجربه کرد. براین اساس سکه تمام بهار آزادی با افزایشی ۲۵۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایرنا، بازار طلا امروز (پنج شنبه۲۳ مردادماه) در حالی کار خود را آغاز کرد که شامگاه گذشته قیمت انس جهانی رکورد سقوط قیمت خود را شکسته بود و در طی کمتر از ۲۴ ساعت سقوطی ۱۹۳ دلاری را تجربه کرد و بهای آن به زیر ۱۹۰۰ دلار رسید. البته امروز بهای این فلز گرانبها در بازارهای جهانی با افزایش مواجه بود و در محدوده ۱۹۳۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش ایرنا، اما در بازار داخلی امروز در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه، هر قطعه سکه طلای تمام بهار آزادی شاهد افزایش قیمت بوده در حال حاضر با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

بهای سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با افزایشی ۱۰۰ هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه پنج میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون تومان و هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شد.

بازار طلا هم امروز به‌مانند سکه با افزایش اندک قیمت مواجه بود و یک گرم طلای خام ۱۸عیار به ارزش یک میلیون و ۲۷ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز با کاهش قیمت حدود ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

نظرات

اخبار مرتبط