1401/01/02-23:51

پردرآمدترین باشگاه فوتبال جهان مشخص شد

 پردرآمدترین باشگاه فوتبال جهان مشخص شد

باشگاه انگلیسی منچسترسیتی برای اولین بار در تاریخ با عبور از بارسلونا و رئال مادرید توانست در صدر فهرست رده‌بندی Deloitte قرار بگیرد و ثروتمندترین باشگاه فوتبال جهان از نظر درآمد شود.

به گزارش دولت بهار، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس با مجموع درآمد سالانه ۵۷۱.۱ میلیون پوند توانسته در این فهرست بالاتر از رئال مادرید با درآمد ۵۳۷.۷ میلیون پوند قرار بگیرد.

منچسترسیتی یک سال پیش در جایگاه ششم "مانی لیگ" قرار گرفت و پس از منچستر یونایتد و رئال و بارسلونا، چهارمین باشگاهی است که در صدر رده بندی "دیلویت" قرار می‌گیرد.

فهرست مانی لیگ برای اولین بار پس از فصل ۹۷-۱۹۹۶ معرفی شد و درآمد سیتی از ۱۲.۷ میلیون پوند در ۲۵ سال گذشته به ۵۷۱.۱ میلیون پوند افزایش یافته است.

پنج باشگاه انگلیسی به جمع ۱۰ تیم برتر درآمدزایی  پیوسته‌اند که منچستریونایتد در رده پنجم، لیورپول و چلسی به ترتیب هفتم و هشتم و تاتنهام در رده دهم قرار دارند.

همچنین بایرن مونیخ بالاتر از بارسلونا سوم شد. باشگاه پاری سن ژرمن در رده ششم و یوونتوس در رده نهم قرار گرفت.

از بین ۱۰ باشگاه برتر، تنها منچستر سیتی، پی‌اس‌جی، چلسی و یوونتوس نسبت به سال گذشته افزایش درآمد داشته‌اند.

با این حال، بارسلونا بزرگترین بازنده مانی لیگ بود و از رتبه اول به چهارم سقوط کرد. این پایین‌ترین رتبه کاتالان‌ها از سال ۲۰۱۴  است.

 Deloitte تخمین زد که باشگاه‌های "مانی لیگ" بیش از ۱.۷ میلیارد یورو از درآمد خود را در ۲ فصل گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند.

* باشگاه خبرنگاران

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب