1401/03/04-09:00

آمریکا: ایران باید امتیاز بدهد/ در ترور نقشی نداشتیم

آمریکا: ایران باید امتیاز بدهد/ در ترور نقشی نداشتیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه بازگشت متقابل به پایبندی به برجام در راستای منافع واشنگتن است، اعلام کرد ایالات متحده در ترور شهید مدافع حرم حسن صیاد خدایی نقشی نداشته است.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ادعای پولیتیکو مبنی بر تصمیم جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در خصوص نگه داشتن نام سپاه در فهرست موسوم به سازمان های تروریستی خارجی، با بیان اینکه بارها در این باره از او سوال شده است، گفت: می خواهیم شاهد بازگشت متقابل به پایبندی به برجام باشیم  زیرا این امر در راستای منافع ملی آمریکا است.

وی افزود که لغو تحریم ها با بازگشت به پایبندی به برجام محقق خواهد شد و این موضوع با همتایان ایرانی از طریق متحدان اروپایی درحال بررسی است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: همچنین گامهای هسته ای که ایران اگر تصمیم بگیرد به پایبندی به برجام بازگردد، باید انجام دهد، موضوع گفتگوها در وین بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد:  مذاکرات در وین تنها بر مساله هسته ای متمرکز شده اند.

این مقام دولت بایدن اعلام کرد: اگر ایران بخواهد در مورد موضوعاتی که خارج از برجام هستند گفتگو کند ما آماده ایم در این گفتگوها شرکت کنیم البته ایران باید آماده باشد به نوبه خود امتیاز بدهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اذعان کرد: توافق با ایران منافع آمریکا و همه طرف ها را تامین خواهد کرد.

آمریکا مدعی است: اگر ایران خواهان لغو تحریم‌ها فراتر از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، باید به نگرانی‌های آمریکا فراتر از برجام رسیدگی کند.

گزارشها را مشاهده کرده ایم/ نقشی نداشتیم

وی درباره ترور شهید مدافع حرم حسن صیاد خدایی در تهران در مقابل منزلش گفت: ما گزارش ها را مشاهده کرده ایم. ما هیچ نقش و دخالتی در کشتن (ترور) این فرد نداشته ایم.

به گزارش ایرنا، حوالی ساعت ۱۶ روز یکشنبه در حوالی خیابان مجاهدین اسلام تهران دو موتور سوار با شلیک پنج گلوله یکی از مدافعان حرم به نام حسن صیاد خدایی را هنگامی که قصد ورود به منزل خود را داشت ترور و به شهادت رساندند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب