1401/03/04-17:09

انفجار و آتش‌سوزی در تاسیسات پتروشیمی بندر حیفا

برخی از رسانه های رژیم اسرائیل با انتشار تصاویری از وقوع آتش سوزی در مخازن گاز شهر اشغالی حیفا در فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش دولت بهار به نقل از تسنیم، سرزمین‌های اشغالی از روز گذشته شاهد حوادث پی در پی و اختلالات گسترده است. وقوع انفجار و آتش‌سوزی گسترده در پتروشیمی بندر حیفا یکی از جدیدترین این موارد است.

سیستم رسمی رژیم صهیونیستی تلاش گسترده‌ای برای جلوگیری از انتشار وسیع اخبار دارد، با این حال اخبار درز کرده در برخی منابع محلی و شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که در کنار انفجار در پتروشیمی حیفا، اختلال قابل توجهی در عملکرد پمپ‌های بنزین شهر ریشتون لتزیون به وجود آمده است.

روز گذشته نیز حادثه‌ای در کارخانه کشتی‌سازی در بندر حیفا به وقوع پیوست و ماشین‌های امدادی و کمک‌رسان این رژیم به منطقه اعزام شدند. با این حال اسرائیل مانع انتشار اخبار دقیق این مسئله شده است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین ,

اما راه‌آهن رژیم صهیونیستی نیز دیروز اعلام کرد که به دلیل آتش‌سوزی در مسیری از منطقه اشکلون، تردد قطار بین ایستگاه‌های اشکلون - سدروت - افکیم - بیر شوا موقتاً متوقف شده است.‌‌

همچنین برخی از رسانه‌های رژیم اسرائیل بعد از ظهر امروز چهارشنبه با انتشار تصاویر زیر از وقوع آتش سوزی در مخازن گاز شهر اشغالی حیفا خبر دادند.

این رسانه ها گزارش دادند که چند مورد گزارش تلفنی با خط 102 در منطقه هوف حیفا درباره مشاره دود غلیظ در ساحل «شیمن» دریافت شده است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین ,

وب سایت ریپورت اسرائیل به نقل از سخنگوی سازمان آتش نشانی و نجات این رژیم مدعی شد که آتش سوزی مهار شده و «هوشیاری کارگران تاسیسات و واکنش سریع آتش نشانان ایستگاه آتش نشانی و نجات حیفا، از گسترش آتش و خطر واقعی مزرعه تانک جلوگیری کرد.»

بر اساس این گزارش، آتش‌نشانان ایستگاه حیفا با نیروهای زیادی به محل حادثه شتافته‌اند و در بدو ورود، با کارگران تاسیسات گاز  مواجه شده‌اند که با ریختن فوم اطفا حریق در مخزنی حاوی مخلوط گازوئیل و گازوئیل شروع به اطفای حریق کرده‌اند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب