1401/04/23-23:41

اسپانیا استفاده از بخشی از حمل و نقل عمومی را از سپتامبر رایگان کرد

به گزارش دولت بهار، دولت اسپانیا پس از آن که هزینه بلیت حمل و نقل عمومی را در سراسر این کشور در واکنش به افزایش سریع قیمت انرژی و تورم کاهش داد، اکنون تخفیف صد درصدی دیگری را اعلام کرد.

بر اساس این طرح، مسافران از ماه سپتامبر می‌توانند از طریق قطارهای مختلف شرکت راه‌آهن دولتی اسپانیا موسوم به «رنفه» بدون هزینه‌ای سفر کنند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا اعلام کرده است که بلیت‌های چند سفره برای قطارهای شرکت‌های وابسته به «رنفه» (Cercanías، Rodalies و Media Distance) از یک سپتامبر تا پایان امسال رایگان خواهند بود.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی TVE، دولت اسپانیا در طرح جدید خود بلیت‌های یک سفره یا سفرها با مسافت طولانی را مستثنی کرده است. بلیت‌های چند سفره شامل دست‌کم ۱۰ سفر رفت و برگشت است.

وزارت حمل و نقل اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام دولت برای «تشویق شهروندان برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی است تا رفت‌وآمدهای روزانه با وسیله‌ای امن، قابل اعتماد، راحت، اقتصادی و پایدار در میانه‌ افزایش دایمی قیمت حامل‌های انرژی، تضمین شود.»

طرح «رنفه» اندکی پس از آن اعلام شد که دولت اسپانیا متعهد شد تا هزینه‌های حمل و نقل عمومی در بخش دولتی ۵۰ درصد کاهش دهد.

اسپانیا تنها کشور اروپایی نیست که اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی انجام داده است. دولت فدرال آلمان با حل و فصل اختلافات مالی در نهایت راه را برای شروع طرح بلیت ماهانه ۹ یورویی در اول ژوئن ۲۰۲۲ باز کرده است.

دولت فدرال آلمان در ماه گذشته از طرح بلیت ماهانه ۹ یورویی در سراسر کشور خبر داده بود. این طرح قرار است به عنوان بخشی از بسته کمک‌های انرژی دولت تا پایان ماه اوت اجرا شود.

اتریش هم در اواخر سال ۲۰۲۱ با هدف تشویق مردم برای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی، راه را برای شروع طرح بلیت با «تخفیف زیاد» باز کرد. هزینه استفاده از این طرح که «کلایمتیکت» نام دارد، سالانه هزار و ۹۵ یورو است.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب