1401/09/26-15:17

دکتر علیرضابیگی: کسانی که با مردم مقابله می کنند، ضد انقلاب هستند + فایل صوتی

 دکتر علیرضابیگی: کسانی که با مردم مقابله می کنند، ضد انقلاب هستند + فایل صوتی

دکتر علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها گفت: آن کسانیکه با این مردم مقابله می کنند، آنها ضدانقلاب هستند. آنها در مقابل مردم و در مقابل آرمان انقلاب ایستادند و طبیعتا بدیهی ترین کاری که باید صورت بگیرد، این است که نشان بدهیم از آن خطایی که انجام دادیم، بنا داریم برگردیم و به حق انتخاب مردم می خواهیم گردن بنهیم و محور اداره کشور را بر مدار اراده و خواست مردم قرار بدهیم. این حس باید به مردم منتقل شود والّا در شرایط موجود، با عدم مشارکت مردم در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و قهر عمیق اجتماعی که پیش آمده، حتما سرانجام خوبی را نمی تواند برای جمهوری اسلامی ایران هم در سطح بین الملل و هم در نزد افکار عمومی کشور رقم بزند.

به گزارش دولت بهار، متن کامل مصاحبه آژانس خبری سونیوز با دکتر علیرضابیگی بدین شرح است:

سوال: با توجه به اینکه سه ماه از مرگ خانم مهسا امینی گذشته و ما می بینیم اعتراضاتی که در کف خیابانها هست بجای کم رنگ شدن، متاسفانه هر روز دارد چهره جدیدی از خودش نمایان می کند. شاهد حوادث بسیار ناگواری هستیم. پیش بینی شما برای ماه های آینده چه می تواند باشد؟ چه اتفاقی قرار است بیفتد تا مملکت، حکومت و کشور ما به ثبات و آرامش برسد؟

دکتر علیرضابیگی: اگر ما بخواهیم موضوع را واکاوی کنیم، حتما نقش باند فاسد امنیتی را نمی شود نادیده گرفت یعنی اشتباهات فاحش و در عین حال می شود اینگونه تعبیر کرد که تعمدی باند فاسد امنیتی، ما را در مقابل کارهایی قرار داد که عملا سناریویی را اسرائیل و موساد طراحی کرد و آن را مورد اجرا قرار داد. هم در موضوع خانم مهسا امینی، نوع مواجهه ای که با آن صورت پذیرفت اشتباه بود، بدیهی ترین کاری که باید صورت می گرفت؛ اعلام اشتباه، عذرخواهی و در عین حال تجدید نظر در شیوه برخورد با موضوع بدحجابی و بی حجابی بود که اتفاق نیفتاد و عملا همین موضوع سبب توسعه اعتراضات شد و هم اقدامی که در سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت، ما را عملا به یک فتنه قومی ــ مذهبی هدایت کرد و خطای فاحش و در عین حال می شود اینگونه تعبیر کرد که تعمدی! چون کسیکه بدیهی ترین موضوعات را متوجه نشود، او اصلا نمی تواند در مصدر کارهای امنیتی و مدیریت داخلی کشور قرار بگیرد.

کشتار مردم و بلافاصله سوءاستفاده ای که داعش انجام داد و در پاسخ به آنچه که در زاهدان صورت پذیرفته بود، در شیراز و در حرم احمدبن موسی(ع) مردم به رگبار بسته شدند. این پاسخ آن چیزی بود که در زاهدان اتفاق افتاد و پیامد آن در شهرهای مختلف سنی نشین ما، این حوادث مدام تکرار شد و باز نوع مواجهه اشتباه سبب توسعه این موضوع شد. بهترین شاهد بر این خطای عمدی این بود که پس از یک و نیم ماه، هیئت رهبری در زاهدان حضور پیدا کرد و کسانیکه تا دیروز آنها را داعشی، تجزیه طلب و ضدانقلاب معرفی می کردند، آنها بیگناه شناخته شدند و بنا شد که آن کشته شدگان، شهید محسوب و مجروحین جانباز شناخته شوند. بعد هم هیئت اعزامی رهبری، قول برخورد با مسببین، خاطیان و کسانی که دستور کشتار مردم را داده بودند را داد و آنها باید مورد محاکمه قرار بگیرند. شما دیدید که حتی برکناری ماموران خاطی هم به ضرب و زور شورای تامین اتفاق افتاد و تحت فشار افکار عمومی ولی به واقع خطا فراتر از آنها بود.

اکنون که استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه رسیدگی که صورت پذیرفت، برکنار شده، آنچه که می تواند باعت تشفی خاطر مردم شود، برپایی محاکمه عادلانه برای مسببین این جنایت است که کشور ما را در معرض یک آشوب و آبروریزی بین المللی قرار دادند، این مهم حتما باید اتفاق بیفتد. در کنار برخورد با اغتشاشگران و محاکمه ای که دارد صورت می گیرد، مردم باید حس کنند که این رسیدگی ها، رسیدگی های عادلانه ای است و مسببین این حوادث هم باید مورد پیگرد و محاکمه قرار بگیرند و مردم اطمینان پیدا کنند که دستگاه عدلیه جمهوری اسلامی ایران، خودش را در قبال عدالت، خودش را متعهد می داند.

اگر بازگشت به مردم اتفاق نیفتد و مردم حس نکنند آن خطای فاحشی که در نادیده گرفته شدن مردم در انتخابات 1400 بخواهد جبران شود، اگر این حس پیش نیاید و در واقع درب بر همان پاشنه بچرخد، ما زمان طلایی را هم داریم از دست می دهیم و شرایط غیرقابل پیش بینی در پیش رو خواهد بود.

آنچه که محصول نادیده گرفته شدن مردم هست، دولت آقای رئیسی است و الان مردمانی که در خیابان معترض هستند، آنها در واقع به نادیده گرفته شدن حق انتخاب خودشان معترض هستند. درحالیکه اساس جمهوری اسلامی ایران بر اراده مردم استوار بوده و عبور ما از تنگناها و گردنه های نفسگیر، با پشتیبانی مردم توانسته اتفاق بیفتد.

برخلاف سنت حسنه جمهوری اسلامی ایران در ابتنا و اعتنا به مردم، اتفاقاتی که در نادیده گرفته شدن مردم اتفاق افتاد، چه انتخابات بعد از آبان 98 یعنی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و چه انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 بصورت واضح حق انتخاب مردم نادیده گرفته شد. مردم باید حس کنند که این خطای فاحش بنا است که جبران شود. اگر این اتفاق نیفتد، با این شرایط بین المللی که جمهوری اسلامی ایران را هم در سازمان ملل و هم در مجامع بین المللی بصورت یک حکومت فناتیک دارند معرفی می کنند، حتما ما شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت.

سوال: چه کاری باید اتفاق بیفتد تا مردم دوباره به سمت حکومت برگردند و حکومت به سمت مردم برگردد؟

دکتر علیرضابیگی: توجه و اعتنا به حق انتخاب مردم و همین طور پذیرفتن حق اعتراض مردم. این را باید بپذیریم که مردمانی که امروز معترض هستند حالا چه آنهایی که بصورت آشکار و علنی اعتراض خودشان را اظهار می کنند و چه آنهایی که در دل معترض هستند ولی نمی خواهند به معترضین ملحق شوند. همه این مردم دارند شعارهایی را می دهند که این شعارها، شعارهای انقلاب 57 است. مردم عدالت می خواهند، مردم صداقت می خواهند، مردم پاکدستی می خواهند، مردم بهره مندی از ثروت های ملی را طلب می کنند، مردم توجه به حق انتخاب خودشان را مطالبه می کنند، مردم حق اعتراضی که در قانون اساسی برای آنها محترم شمرده شده است را طلب می کنند.

الان آن کسانیکه با این مردم مقابله می کنند، آنها ضدانقلاب هستند. آنها در مقابل مردم و در مقابل آرمان انقلاب ایستادند و طبیعتا بدیهی ترین کاری که باید صورت بگیرد، این است که نشان بدهیم از آن خطایی که انجام دادیم، بنا داریم برگردیم و به حق انتخاب مردم می خواهیم گردن بنهیم و محور اداره کشور را بر مدار اراده و خواست مردم قرار بدهیم. این حس باید به مردم منتقل شود والّا در شرایط موجود، با عدم مشارکت مردم در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و قهر عمیق اجتماعی که پیش آمده، حتما سرانجام خوبی را نمی تواند برای جمهوری اسلامی ایران هم در سطح بین الملل و هم در نزد افکار عمومی کشور رقم بزند.

سوال: شما به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، نظرتان درمورد اینکه خیلی از مقامات کشور و دولت، افرادی که در کف خیابانها هستند دشمن، اغتشاشگر و اشرار معرفی می کنند چیست؟ آیا اینها واقعا دشمن هستند یا از بدنه خود ملت و از بین مردم هستند که به کف خیابان آمده اند؟

دکتر علیرضابیگی: آنچه که روشن است این است که مردمی که معترض هستند، مردمان ما هستند. مردمانی که عدالت و صداقت و اصالت و استقلال را می خواهند و طلب می کنند و هر کس که با مردم مقابله می کند، آنها ضدانقلاب هستند. شما این مطالب را می توانید منتشر کنید. اینها نظر بنده هست و من به عنوان کسیکه دل در گرو انقلاب دارم و با گذشته ای که دارم، اعتقادم بر این است که به غیر از بازگشت به مردم و محترم شمردن حق انتخاب مردم، راه دیگری برای استمرار خواست مردم وجود ندارد.

یکی از راههایی که می تواند نشان دهد نظام جمهوری اسلامی ایران، بنا دارد به مردم برگردد، رو آوردن به انتخاباتی هست که حق انتخاب مردم محترم شمرده شود؛ هم در ریاست جمهوری و هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی.

سونیوز: ممنون از اینکه وقتتان را در اختیار آژانس خبری سونیوز قرار دادید و این مصاحبه را در هواپیما و در پرواز تبریز ــ تهران با ما انجام دادید.

دکتر علیرضابیگی: از اینکه سونیوز بازتاب دهند نقطه نظرات بنده بوده و چنین اهتمامی برای انعکاس رخدادها و انعکاس نقطه نظرات و دیدگاه ها دارد، به سهم خودم سپاسگزاری می کنم.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب