1402/03/11-00:09

کاخ سفید: ایرانی ها با حسن نیت مذاکره نمی کنند

کاخ سفید: ایرانی ها با حسن نیت مذاکره نمی کنند

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد: ما روش های مختلفی برای ارتباط با ایران داریم.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایرنا، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی،  این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری در واشنگتن بیان کرد که با توجه به سفر سلطان عمان به تهران از او پرسید که آیا واشنگتن پیامی به ایران از طریق عمان فرستاده است.  
 
«هیثم بن طارق آل‌سعید» پادشاه عمان  روز یکشنبه (هفتم خردادماه) در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی و در راستای تقویت روابط دیرینه و دوستانه تهران- مسقط و نیز گسترش همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای به ایران، سفری دو روزه داشت.
 
کربی سپس در پاسخ به سوال این خبرنگار که دوباره درباره توافق هسته ای پرسید، با تکرار مواضع پیشین واشنگتن گفت: برجام در حال حاضر در دستور کار نیست. ما بر آن متمرکز نیستیم.
 
این مقام ارشد کاخ سفید گفت که موضع ما در خصوص جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تغییر نکرده است.
 
کربی ادامه داد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا معتقد است راه حل دیپلماتیک همچنان بسیار ارجح است.
 
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که اما ایرانی ها با حسن نیت مذاکره نمی کنند و هیچ نشانه ای از حرکت به سمت مذاکره نشان نداده اند.
 
وی ادعا کرد: با توجه به اعتراضات داخلی در ایران و حمایت این کشور از روسیه در جنگ اوکراین، ما مذاکره در خصوص برجام را در اولویت قرار نداده ایم.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب