1399/05/07-10:54

ماسک سه لایه با قیمت دولتی توزیع نشده است

ماسک سه لایه با قیمت دولتی توزیع نشده است

رییس انجمن داروسازان استان تهران در نامه‌ای به رییس سازمان غذا و دارو نوشت: از ابتدای شروع کرونا در کشور تا به امروز حتی یک عدد ماسک سه لایه پرستاری با قیمت مصوب دولتی در داروخانه‌های استان تهران جهت عرضه به مراجعان توزیع نشده است.

به گزارش سازمان غذا و دارو،  سید حمید خوئی در این نامه خطاب به محمدرضا شانه ساز نوشت:  «چنانچه استحضار دارید از ابتدای دوران شروع کرونا، نهادهای اجرایی دولتی نرخ‌های مصوبی را برای ماسک محافظ اعلام نموده و سپس بر مبنای آن، داروخانه‌ها بارها متهم به گران فروشی شده‌اند، از جمله در هفته جاری به طور مکرر در برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انگشت اتهام گران فروشی ماسک به سوی داروخانه‌ها نشانه رفت.

به استحضار عالی می‌رساند که از ابتدای شروع کرونا در کشور تا به امروز حتی یک عدد ماسک سه لایه پرستاری با قیمت مصوب دولتی در داروخانه‌های استان تهران جهت عرضه مراجعان توزیع نشده است.

این در حالی است که طی ماه‌های گذشته انواع ماسک‌های محافظ استاندارد و غیر استاندارد در خارج از داروخانه‌ها اعم از عطاری‌ها و سوپر مارکت‌ها و دیگر مراکز بدون کمترین نظارتی بر کیفیت و قیمت عرضه شده و می‌شود.

لذا از آن مقام عالی استدعا دارد که ضمن اطلاع رسانی عمومی این موضوع و جلوگیری از ادامه روند ظالمانه هتک حیثیت حرفه‌ای همکاران زحمتکش داروساز، دستور فرمایید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت توزیع مناسب ماسک با قیمت مصوب در سطح داروخانه‌های استان تهران و اعلام میزان ماسک توزیع شده به شهروندان معمول گردد.»

نظرات

اخبار مرتبط