1403/02/26-15:05

انجام ۲۸۰۶ تخلف در امتحانات نهایی سال گذشته

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته ۲۸۰۶ تخلف در حوزه امتحانات نهایی داشتیم گفت: در این رابطه برای ۲۶۴۳ نفر رای قطعی صادر شد.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایسنا، محمدمهدی کاظمی در نشست ستاد عالی آزمون‌های نهایی خردادماه افزود: اگر دانش‌آموز تخلفی را انجام دهد بلافاصله حوزه آزمون گزارش می‌دهد، هیات بدوی موضوع را بررسی و برای اعلام رای اقدام خواهد کرد؛ سپس به دانش‌آموز اعلام می‌شود که ۱۰ روز فرصت اعتراض دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۸۰۶ تخلف در حوزه امتحانات نهایی داشتیم افزود: ۱۶۷۲ مورد وسیله تقلب، ۳۵۹ استفاده از وسایل و ۱۳ مورد انتشار و افشای سوالات بعد از شروع آزمون اتفاق افتاد.

کاظمی با بیان اینکه در این تخلفات برای ۲۶۴۳ نفر رای قطعی صادر شد ادامه داد: ۲۳ مورد برائت، ۷۰۱ مورد اخطار کتبی و ۱۴۸۰ مورد محرومیت از یک تا چند آزمون را شاهد بودیم که در روزهای بعدی برگزاری امتحانات، با توجه به آرای صادر شده، میزان تخلفات کمتر بود.

کاظمی با بیان اینکه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی زمینه‌ای برای ایجاد عدالت آموزشی سراسر کشور بود گفت: طبق این مصوبه، دانش آموزان با تمرکز بر امتحانات نهایی و ایجاد سابقه تحصیلی می توانند زمینه موفقیت خود را در کنکور سراسری فراهم کنند.

وی با بیان اینکه برای آمادگی بیشتر دانش آموزان پایه دهم و یازدهم امسال برای اولین بار امتحان نهایی خواهند داشت افزود: یک آزمون استاندارد برای آن ها برگزار می کنیم که برای آمادگی آنها برنامه‌های خاصی از نوروز ۱۴۰۳ به بعد فراهم شده است. همچنین در امتداد این اقدام آزمون‌های شبه نهایی در چهار عنوان درسی برای آن‌ها برگزار می‌شود تا با سوالات استاندارد آشنا شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئله امنیت آزمون‌ها در کنار برگزاری آزمون مورد اهمیت است ادامه داد: اگر دانش‌آموزی تخلفی انجام دهد بلافاصله توسط رییس حوزه آزمون موضوع اعلام و در کمیته تخصصی استانها بررسی و اعلام نظر می‌شود. در هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها نسبت به اعلام رای اقدام و در نهایت دانش آموز ۱۰ روز فرصت دارد به رای اعتراض و بعد از آن رای قطعی صادر می‌شود.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب