1399/05/08-19:11

عربستان در اولین روز حج۲۴۴ زائر غیرقانونی را دستگیر کرد+عکس

عربستان در اولین روز حج۲۴۴ زائر غیرقانونی را دستگیر کرد+عکس

در اولین روز از برگزاری حج تمتع، زائران بیت‌الله الحرام با نظم خاصی به مسجدالحرام وارد شده و به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا متفاوت از سال‌های گذشته به طواف خانه خدا پرداختند.

به گزارش دولت بهار، درهای مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) از ۲۵ رجب به دلیل شیوع کرونا به روی زائران بسته شد و امروز پس از ۱۳۲ روز درهای خانه خدا به روی زائران حج بیت‌الله الحرام باز و پذیرای زائران حج تمتع شد.

بر همین اساس، زائران خانه خدا در اولین روز از مناسک حج تمتع ۱۴۴۱، لبیک گویان به سمت مسجدالحرام مشرف شدند و با توجه به لزوم حفظ سلامت زائران، در مسیرهای از پیش تعیین شده حرکت کرده و به طواف خانه خدا پرداختند.

با توجه به گرمای هوا، زائران با همراه داشتن چترها به طواف پرداختند که هر کاروان نیز چتری با رنگ متفاوت دارد و پشت سر هم با رعایت فاصله بیش از یک متر به طواف می‌پردازند.

همچنین به دلیل ممنوعیت بوسیدن و لمس خانه خدا، تمام زائران در فاصله قابل توجهی از خانه خدا به طواف و زیارت مشغول هستند.

امسال حدود ۱۰ هزار نفر از ساکنان عربستان با داشتن مجوز به مناسک حج تمتع مشرف شدند که سعودی‌ها برای افراد متخلف که قصد ورود به منطقه مسجدالحرام و مشاعر مقدسه را داشته باشند، جریمه‌های سنگینی لحاظ کرده است که در نخستین روز حج تمتع، ۲۴۴ نفر به عنوان افراد متخلف دستگیر و بازداشت شدند.

در ادامه تصاویری از اولین روز حج تمتع و بازگشایی مسجدالحرام به روی زائران را مشاهده می‌کنید:

نظرات

اخبار مرتبط