1399/05/09-11:10

اظهارنظر رئیس سازمان سنجش درباره برگزاری کنکور سراسری

اظهارنظر رئیس سازمان سنجش درباره برگزاری کنکور سراسری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه اولیه داوطلبان آزمون دکتری دهه اول شهریور ماه منتشر می شود.

به گزارش دولت بهار، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون دکتری سال ۹۹ در جمع خبرنگاران با ارائه آمار داوطلبان آزمون گفت: تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت نام کردند که ۴۴ درصد زن و ۵۶ درصد آنها مرد هستند و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به سال گذشته حدود ۱۷ هزار نفر کمتر است.

وی افزود: آزمون امروز برگزار شد و کارنامه اولیه ان نیز دهه اول شهریورماه منتشر می شود و داوطلبان در دهه دوم شهریور می توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند.

خدایی درباره چگونگی برگزاری آزمون های سراسری و کارشناسی ارشد گفت: سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون هاست و تصمیم درباره برگزاری یا عدم برگزاری از سوی ستاد مقابله با کرونا گرفته می شود، ما تابع تصمیمات ستاد هستیم.

خدایی در ادامه اظهار داشت: در کشور با ویروس کرونا مواجه هستیم و همه راجع به کنکور و مسائل آن اظهار نظر می کند. اما برای ما اجرای قانون  مهم است و اگر ستاد تصمیم بگیرد تاریخ آزمون های دیگر هم تغییر می کند البته برگزاری کنکور سراسری ساده تر از آزمون دکتری است. 

خدایی اضافه کرد: متوسط افراد دکتری حاضر در هر حوزه ۴۰۰ نفر است ولی در کنکور در ۴۰۰ شهر و ۴۰۰ نقطه برگزار و تراکم داوطلب در حوزه ما در آزمون سراسری کمتر از ۱۵۰ نفر است.

خدایی اضافه کرد:  ۱۱۵ هزار نفر عوامل اجرایی در کنکور سراسری امسال داریم اجرایی شدن آن خیلی برای ما مشکلی ندارد زیرا جمعیت پراکنده است. 

او در ادامه اظهار داشت: اگر تعویقی اتفاق بیفتد تصمیم ستاد کرونا است و اعلام می کنیم و اگر تغییر اتفاق نیفتد که طبق روال قبل برگزار می شود. 

خدایی درباره قرنطینه طراحان سوال بیان داشت: خود استاد قرنطینه نمی شود ولی ۴۰ نفری که سوالات را چاپ می کنند از اسفند ماه در قرنطینه اند. 

خدایی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش مصاحبه آزمون دکتری برای داوطلبان به صورت مجازی است و نیازی به حضور داوطلبان نیست.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: ۹۱۲ هزار ظرفیت سوابق تحصیلی داریم و حدود ۲۰ درصد ظرفیت روزانه و ۵۰ درصد ظرفیت نوبت دوم شبانه هستند. 

رئیس سازمان سنجش افزود: البته در رشته های علوم پزشکی رقابت سنگین است و جایگزینی برای پزشکی نداریم که طبیعتا باید آزمون برای این رشته ها برگزار شود.

نظرات

اخبار مرتبط