1399/11/30-17:07

سخنان مهم دکتر احمدی‌نژاد در دیدار با جمعی از مردم کاشان و ورامین/ باید ریل را عوض کنیم + فیلم

سخنان مهم دکتر احمدی‌نژاد در دیدار با جمعی از مردم کاشان و ورامین/ باید ریل را عوض کنیم + فیلم

دکتر احمدی نژاد گفت: باید ببینیم آن عواملی که موجب تولید مشکل می شوند چه هست؟ آن عوامل را باید اصلاح کنیم. به تعبیر عمومی مردم، ریل را عوض کنیم. تا زمانی که در این ریل باشیم، هر روز تعداد مشکلاتی که ایجاد می شود، بیش از مشکلاتی است که برطرف می شود، پس همیشه عقب هستیم. باید ریل را عوض کرد.

به گزارش دولت بهار، متن سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع مردم انقلابی کاشان و ورامین بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم عجل لوليك الفرج والعافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يده.

خیلی خوش آمدید، بزرگواری فرمودید. ان شاءالله خداوند متعال به همه شما و ملت ایران، سلامتی، عزت و امنیت کامل عنایت فرماید.

دو نکته کوتاه خدمت شما عرض می کنم. الان مشکلات زیادی در کشور ما وجود دارد و هنوز هم دارد تولید می شود. یعنی روزانه صدها مشکل، در گوشه و کنار کشور دارد تولید می شود. یک زمان هست که ما می رویم و می خواهیم دانه دانه این مشکلات را حل کنیم. بعضی از مشکلات را بخواهیم حل کنیم، شاید ماه ها و سال ها طول بکشد. تا می آیی یک مشکل را حل کنی، ده تا مشکل جدید درست می شود. اگر ما اینگونه جلو برویم، همیشه عقب هستیم. هزار مشکل حل می شود، دوهزار مشکل درست می شود. روشی که تا الان بوده است. دنبال مشکلات دویدن!

یک روش دوم هست که ببینیم آن عواملی که موجب تولید مشکل می شوند چه هست؟ آن عوامل را باید اصلاح کنیم. به تعبیر عمومی مردم، ریل را عوض کنیم. تا زمانی که در این ریل باشیم، هر روز تعداد مشکلاتی که ایجاد می شود، بیش از مشکلاتی است که برطرف می شود، پس همیشه عقب هستیم. باید ریل را عوض کرد.

ریل را عوض کنیم یعنی چه؟ یعنی ریشه ها را پیدا و آن ها را اصلاح کنیم. به نظرم مشکلات کشور ما، دو سه تا ریشه بیشتر ندارد.

اول؛ بی عدالتی و تبعیض در همه بخش ها است. از نگاه انقلاب، همه مردم در تصمیم گیری برای کشور، در سرنوشت و آینده و در ثروت کشور مساوی هستند. حالا یک فردی خودش زحمت کشیده و برای خودش ثروت درست کرده، آن را نمی گویم. ثروتی که خدا در این سرزمین قرار داده را می گویم. نفت، جنگل، زمین، معادن، دریا و... همه در آنها شریک هستند. در اداره کشور و مشارکت، در نظارت بر اداره کشور همه مساوی هستند. در برابر قوانین همه مساوی هستند. ریشه مشکلات از آنجایی پیدا شد که بی عدالتی آمد. یعنی یک عده قلیلی گفتند ما برتر هستیم، ما بالاتر هستیم، ما حق بیشتری داریم، امتیاز بیشتری باید داشته باشیم، ما باید راجع به کشور تصمیم بگیریم، نظر بقیه مردم ارزشی ندارد.

اگر ثروتی هست، مال یک عده خاص است، اگر امکاناتی هست مال یک عده خاص است، اگر فرصتی هست مال یک عده خاص است! من سال 84 هم گفتم، یک طبقه ممتازه ای درست شده که بین خودشان رقابت دارند ولی اجازه نمی دهند از داخل خودشان بیرون بیاید، دست به دست می کنند. سر صندلی های اتوبوس با هم دعوا دارند. غافل از اینکه این اتوبوس مال ملت است. باید ملت را به سرمنزل برساند. همه چیزش متعلق به ملت است.

اگر به مدار عدالت برگردیم، آنوقت ریشه تولید مشکلات خشک خواهد شد. ثروت طبیعی بطور مساوی مال همه است. فرصت های کشور بطور مساوی مال همه است. اگر امتیازی هست، بطور مساوی مال همه است. معنای این حرف این نیست که اگر کسی می تواند پزشک بشود، برود کشاورز بشود و یک فردی که می تواند کشاورز بشود، برود پزشک بشود یا کسیکه صنعتکار است برود بنا بشود و بنا برود صنعتگر بشود، نه! منظور این نیست. منظور فرصت های رشد و پیشرفت است که برای همه است.

باید به عدالت برگردیم، کل دولت و حکومت باید به ملت برگردد. کشور، انقلاب، دولت، مجلس و قوای مختلف مال ملت هستند. چیزی جدا از ملت نیستند. این ها روی دوش ملت نیستند بلکه در خدمت ملت هستند، ملت مالک اینهاست، ملت مالک کشور است. از آن کاغذ و مدادی که در یک اداره است تا تمام اختیارات تصمیم گیری که رئیس آن اداره دارد، مال ملت است. اینها باید به ملت برگردد. اگر برگشت، می بینیم که نه تنها مشکل جدیدی تولید نمی شود بلکه مشکلات پشت سرهم حل می شوند.

شیاطین می آیند و همه آنها را از طرف دیگری جلوه می دهند. آقا اگر کار را دست مردم بدهید خراب می شود! اگر بخواهی ثروت مردم را به خود مردم بدهی، می گویند گداپروری است، صدقه دادن است! حالا بگذریم از اینکه همان کسانیکه می گفتند صدقه دادن است، به جایی رسیدند که می گویند 60 میلیون نفر از ایرانی ها نیازمند کمک هزینه معیشت هستند. یعنی برای اینکه زنده بمانند!

عزیزان؛ ریل باید عوض شود، یک راه هم بیشتر ندارد. اگر فکر کنیم یک گروهی هستند یا یک نفر هست که می رود این کار را انجام می دهد، این نشدنی است. حتی اگر انجام بدهد، شیاطین بسیج می شوند، دوباره اوضاع را برمی گردانند. راه آن عبارت است از مطالبه عمومی. یعنی همه مردم عدالت را بخواهند، همه مردم بازگشت همه چیز به مردم را بخواهند. همه مردم آرمانها را طلب کنند. اگر همه مردم یک چیز را بخواهند، چه کسی می تواند جلوی مردم بایستد؟ معنای این حرف دعوا نیست. خواستن، اول در قلب و فکر است، بعد بر زبان است و بعد هم مطالبه است. ما همه باید دست به دست هم بدهیم و بخواهیم کشورمان پیشرفت کند. بخواهیم که عدالت پیاده شود. بخواهیم که مردم آزاد باشند تا بتوانند حرف بزنند، یک اشکالی را که می بیند، بتواند بگوید. خب اگر مردم اشکالات را نگویند، چه اتفاقی می افتد؟ همین اوضاع امروز می شود.

این مقامات کشور که از آسمان به پایین نیفتاده اند، اینها هم یکی مانند ملت بوده اند که ملت یک روزی آن ها را برداشته و آن بالا گذاشته است. باید گوش ها و چشم هایشان را باز کنند. 85 میلیون فکر در این کشور وجود دارد. 85 میلیون انسان صالح و دلسوز در این کشور هست. همه دلسور کشور و اسلام و انقلاب هستند. خب یک نفر کاری انجام می دهد، صد نفر هم دارند می بینند که اینجای کار اشتباه است، اجازه بدهید بگویند تا درستش کنید. اگر راه را نمی بستید و اجازه می دادید مردم اشتباهات را بگویند و گوش ها باز بود و می شنید، کار به اینجا نمی رسید.

در همین قراردادهایی که بستند، چقدر مردم فریاد زدند که این قرارداد به ضرر کشور است؟ ولی گفتند نخیر! شما نمی فهمید! صدها تهمت به مردم زدند. بعدا مشخص شد که این قراردادها صد در صد به ضرر مردم است. همه چیز را دادند رفت و چیزی گیر ملت نیامد!

اگر کل ملت بخواهد، کل ملت نظارت کند، اصلا کل ملت باید پای کار کشور بیاید تا همه چیز را درست کند. اگر یک عده بگویند ما دوهزار نفر درست می کنیم، بدانید که این کار شیطان است. یک کشور را ملت می سازد، هرکس که در هر کجا هست. کشاورز، کارگر، دامدار، مغازه دار، معلم، دانشجو، خانه دار و ... همه باهم. هر کس یک آجر می گذارد تا ساختمان ساخته شود. دیدید آن روستایی به آن وزیر چه گفت؟ آن وزیر چه گفته بود که آن روستایی به وزیر گفت خودت می دانی و مملکتت!؟ یعنی من مشارکت نمی کنم، من با تو نیستم. اگر همه ملت بیایند، دست به دست هم بدهیم، ده برابر مشکلات موجود هم باشد، با همت ملت، همه اش برطرف می شود. همه اش اصلاح خواهد شد.

من فکر می کنم که امروز، روز آگاهی بخشی و عدالتخواهی است، روز بازگشت به ارزش های انقلاب است. انقلاب مال ملت بود، مال یک عده قلیلی نبود که بگویند ما انقلابی هستیم و بقیه ضدانقلاب هستند.

این را هم بگویم و عرضم را تمام کنم. اصلا شبیه جوک شده است. اصلا اگر ضد انقلاب می آمد و در این مسئولیت ها قرار می گرفت، چکار می کرد؟ غیر از این بود که مملکت را خراب می کرد؟ غیر از این بود که مردم را ناراضی می کرد؟ حالا اینها نشسته اند، ناراضی می کنند، خراب می کنند، ملت که اعتراض می کند، به ملت ضدانقلاب می گویند! ملت که ضدانقلاب نمی شود. ملت انقلاب کرد، انقلاب مال ملت است. خب معلوم است آن کسی که کشور را خراب کرده، ضدانقلاب است ولو با تابلوی انقلاب!

ان شاءالله با یک همت ملت ایران، مشکلات را برطرف خواهد کرد. منِ احمدی نژاد هم کوچک ملت ایران هستم. من در برابر ملت ایران، قطره ای در یک اقیانوس هستم. من خاک پای ملت هستم، نوکر همه ملت هستم. ملت باید بخواهد و ان شاءالله درست خواهد شد. آینده پرافتخار و روشن متعلق به ملت ایران است و ان شاءالله با همت همه ملت، مردم کاشان، ورامین و استانهای گوناگون و شهر و روستا و از قشرهای مختلف، با وحدت، با برادری، بخاطر اصلاح و بخاطر خدا ان شاءالله مطالبه شود و مطمئن باشد که خداوند متعال، نتیجه اش را تضمین کرده است. زحمت کشیدید، بزرگواری کردید. سلام مرا به مردم عزیز کاشان، ورامین و به خانواده هایتان برسانید. بگویید من کوچک ملت هستم، در هر کجا که باشم در خدمت ملت ایران هستم.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب