1400/07/17-22:54

صدر اعظم اتریش کناره‌گیری کرد

 صدر اعظم اتریش کناره‌گیری کرد

صدر اعظم اتریش با کناره‌گیری از سمت خود، وزیر خارجه این کشور را به عنوان جایگزین خود معرفی کرد.

به گزارش دولت بهار، «سباستین کورتس»، صدراعظم اتریش از سمتش کناره گیری کرد.

بر اساس گزارش‌ها، کوترس، وزیر خارجه این کشور «الکساندر شالنبرگ» را به عنوان جانشین خود برای تصدی سمت صدراعظمی آلمان معرفی کرد.

وی طی نطقی برای مردم این کشور گفت: «ما به یک بن‌بست سیاسی رسیدیم و در حال حاضر در مرحله بحرانی در زمینه همه‌گیری و اقتصاد قرار داریم. چیزی که ما هم اکنون نیاز داریم ثبات و مسئولیت پذیری است».

کورتس اضافه کرد: «در این زمان سخت، این اقدام به دلیل سیاست‌ها یا تاکتیک‌های حزب نیست. کشور بسیار از من مهمتر است. بنابراین، من می‌خواهم که فضایی ایجاد کرده تا از هرج و مرج جلوگیری شده و از ایجاد ثبات اطمینان حاصل کنیم».

صدر اعظم مستعفی اتریش افزود: «من از اعضای حزب مردم خواستم که به عمل خود ادامه داد و من الکساندر شالنبرگ را معرفی کرده تا پست صدر اعظمی اتریش را بر عهده بگیرد. اتخاذ این گام برای من ساده نبود».

طی روزهای گذشته، مقام‌های اتریش اعلام کردند که سباستین کورتس به دلیل سوء استفاده از رسانه‌ها برای منافع حزبی خود تحت تحقیقات قضایی قرار گرفته است.

روز چهارشنبه دادستانی اتریش با صدور بیانیه‌ای از تفتیش دفتر صدراعظم اتریش در ارتباط با اتهام فساد خبر داد.

طبق این گزارش، کورتس به همراه ۹ فرد و سه سازمان دیگر به دلایل ارتکاب جرایم مختلف تحت تحقیقات قضایی قرار گرفتند.

شبکه یورونیوز در این خصوص گزارش کرد که ساختمان وزارت دارایی و دفتر صدراعظم اتریش از جمله مکان‌هایی هستند که هدف این تحقیقات قضایی قرار گرفته‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «دویچه وله»، «گابریلا شوارتس» معاون دبیرکل حزب مردم اتریش که حزب صدراعظم این کشور است، مدعی شده که هدف از این تحقیقات قضایی، خدشه دار کردن حیثیت این حزب و سباستین کورتس است.

از طرف دیگر، احزاب مخالف اتریش و دو حزب سوسیال دموکرات و حزب راستگرای آزادی اتریش خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده پارلمان در خصوص این موضوع شده‌اند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب