1399/05/20-19:45

دریافت هزینه کلاس‌های فوق برنامه در مدارس غیردولتی ممنوع است

دریافت هزینه کلاس‌های فوق برنامه در مدارس غیردولتی ممنوع است

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: اخذ هزینه کلاس‌های فوق برنامه از والدین در مدارس غیردولتی ممنوع است.

به گزارش دولت بهار، مجتبی زینی وند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در این خصوص توضیح داد: شهریه ثابت مدارس غیردولتی امسال بر اساس الگوی شهریه ۱۵ درصد افزوده شده اما با توجه به مجازی بودن آموزش، اخذ هزینه فوق برنامه تا بازگشایی مدارس ممنوع است. 

وی افزود: اخذ هزینه ثابت شهریه بر اساس الگوی مشخص صورت می‌گیرد؛ از این رو شهریه ثابت برای برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی باید پرداخت شود. میزان شهریه ثابت مدارس در سامانه مشارکت‌های مردمی و استان‌ها برای اطلاع والدین عنوان شده است.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر نیز مدارس غیردولتی کلاس‌های مجازی و آنلاین را برای دانش آموزان برگزار می‌کند، عنوان کرد: برگزاری این کلاس‌های مجازی و ارائه محتوای الکترونیکی مستلزم هزینه سخت افزاری و نرم افزاری است.

زینی‌وند با یادآوری اینکه مدارس غیردولتی آموزش و آزمون‌ها را به صورت آنلاین برگزار می‌کنند، گفت: مدارس دولتی نیز آموزش‌های آنلاین و آفلاین را پیش می‌برند اما در مدارس غیردولتی به دلیل اخذ هزینه اینکار با برجستگی بیشتری انجام می‌شود.

احتمال کاهش ثبت نام در مدارس غیردولتی

وی همچنین درباره کاهش تقاضا مدارس غیردولتی به دلیل مجازی بودن آموزش‌ها اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از این موضوع مطرح نیست اما آموزش مجازی در کاهش تقاضا برای ثبت نام در مدارس غیردولتی بی تاثیر نیست.

زینی وند افزود: گمانه زنی ‌می‌شود که دانش‌آموزان از مدارس غیردولتی به سمت مدارس دولتی به دلیل آموزش‌های مجازی رفته باشند اما هنوز به طور دقیق نمی‌توان این موضوع را تایید کرد.

نظرات

اخبار مرتبط