1401/04/01-17:12

پرواز جنگنده‌های چینی در نزدیکی تایوان

 پرواز جنگنده‌های چینی در نزدیکی تایوان

وزارت دفاع تایوان امروز -چهارشنبه- در توئیتی اعلام کرد که ۲۹ هواپیمای چینی شامل شش بمب افکن «اچ-۶» و یک فروند هواپیما برای جمع‌آوری اطلاعات الکترونیکی وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی جنوب غرب تایوان شدند.

به گزارش دولت بهار، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه نوشت: تایوان جنگنده هایی را برای هشدار به ۲۹ فروند هواپیمای چینی در منطقه دفاع هوایی خود به پرواز در آورده است که از جمله شامل بمب‌افکن‌هایی است که به جنوب جزیره و اقیانوس آرام پرواز کردند.  

رویترز این اقدام را تازه ترین نشانه افزایش تنش‌ها بین تایوان و چین و بزرگ‌ترین تهاجم از اواخر ماه مه تاکنون ارزیابی کرده است.

تایوان طی دو سال گذشته یا بیشتر از ماموریت‌های پی درپی نیروی هوایی چین در نزدیکی جزیره‌ تایوان، شکایت کرده است. این جزیره در بخش جنوب غربی منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان(ADIZ) و نزدیک به جزایر پراتاس تحت کنترل تایوان قرار دارد.

تایوان فعالیت‌های نظامی چین در نزدیکی خود را جنگ «منطقه خاکستری» می‌نامد که هم برای فرسودگی نیروهای تایوانی از طریق درگیری مکرر آنها و هم برای آزمایش واکنش‌های تایوانی طراحی شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد در عملیات روز سه شنبه جنگنده ها، بمب افکن های استراتژیک، هواپیماهای ضد زیردریایی و سایر هواپیماهای ارتش آزادیبخش خلق چین مشارکت داشتند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب