1399/06/18-23:22

مراسم امضای توافق امارات و رژیم‌صهیونیستی سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود

مراسم امضای توافق امارات و رژیم‌صهیونیستی سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که مراسم امضای توافق سازش میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی سه‌شنبه هفته آینده در کاخ سفید برگزار خواهد شد.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، خبرنگار شبکه 13 رژیم صهیونیستی خبر داد که مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی سه‌شنبه هفته آینده 15 سپتامبر (25 شهریور) در کاخ سفید برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارس رسانه‌های رژیم صهیونیستی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مراسم امضای این توافقنامه در کاخ سفید مشارکت خواهد کرد.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی سه روز پیش در گزارشی عنوان کرد که‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال ادامه رایزنی‌ها با دیگر کشورهای عربی به ویژه بحرین و سودان هستند تا پیش از امضای توافق سازش با امارات در واشنگتن، توافقی با این دو کشور حاصل شود. اما هنوز مشخص نیست که این موضوع امکان پذیر باشد.

اگر تا آن تاریخ توافق‌های دیگری حاصل نشود، انتظار می رود که کاخ سفید سفیران کشورهای عربی زیادی از جمله کشورهایی که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند را دعوت کند تا نشان دهد که این توافق با حمایت گسترده کشورهای عربی همراه بوده است.

رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد با وساطت آمریکا، بر سر عادی‌سازی روابط بین خود به توافق رسیدند و قرار است طی چند ماه آینده، سفارتخانه‌ها باز و این توافق نیز در کاخ سفید قبل از انتخابات ریاست جمهور آمریکا امضا شود.

نظرات

اخبار مرتبط