1399/06/20-16:37

آتش‌سوزی گسترده در بندر بیروت

آتش‌سوزی گسترده در بندر بیروت

بندر بیروت بار دیگر امروز شاهد آتشی بزرگ بود که ساعتی پس از شعله‌ور شدن مهار و اطفا شد.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، منابع لبنانی، امروز پنجشنبه، از وقوع «آتشی بزرگ» در بخشی از بندر بیروت خبر دادند که باعث ترس و وحشت بسیاری از مردم حاضر در محل شد.

پایگاه خبری «ال.بی.سی» در این خصوص گزارش داد که این آتش‌سوزی در منطقه «السوق الحره» (بازار آزاد) در بندر بیروت رخ داده و اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این آتش‌سوزی در یک انبار روغن و لاستیک‌ به وقوع پیوسته است.

یک مقام نظامی، در ساعات اولیه وقوع آتش‌سوزی، در گفت‌و‌گو با ال.بی.سی از مردم خواست که از اطراف بندرگاه فاصله بگیرند. او همچنین گفت که با توجه به «شدت آتش‌سوزی» نیروها در حال تخلیه محل هستند.

در عین حال، ارتش لبنان نیز در این خصوص گفت که عملیات اطفای حریق آغاز شده و نیروهای ارتش در این عملیات مشارکت خواهند داشت.

«جورج کتانه» دبیر کل صلیب سرخ لبنان در این خصوص گفت این آتش‌سوزی عمدی نیست و به انفجار نخواهد انجامید. او در ادامه گفت که تنها یک نفر در پی این آتش‌سوزی دچار تنگی نفس شده است.

پایگاه خبری «لبنان ۲۴» نیز با گزارش این خبر نوشت که هنوز علت این آتش‌سوزی مشخص نشده است.

پایگاه خبری «النشره» نیز گزارش داد که «باسم القیسی» مدیر کل بندر بیروت در خصوص این آتش‌سوزی گفت: «آتش‌ مهار شده است؛ اما به علت [آتش‌گرفتن] لاستیک‌ها دود زیادی به هوا برخاسته است. تا به این لحظه، آتش‌سوزی در نتیجه انفجار نبوده. زود است که [اکنون] علت آن مشخص شود».

القیسی همچنین گفت که آتش در ساختمان یک شرکت وارد‌کننده روغن پخت‌وپز به وقوع پیوسته و سپس دامنه آن به لاستیک‌ها گسترش یافته است.

نظرات

اخبار مرتبط