1399/06/21-18:43

انجام بیش از ۲۲ هزار ماموریت توسط اورژانس هوایی

 انجام بیش از ۲۲ هزار ماموریت توسط اورژانس هوایی

رئیس اورژانس هوایی کشور گفت: تا به امروز بیش از ۲۲ هزار ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام شده است.

به گزارش دولت بهار، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش پایگاه‌های اورژانس در سراسر کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۴۵ پایگاه اورژانس هوایی در کشور خدمات خوبی به بیماران و مصدومان حوادث ترافیکی و سوانح طبیعی ارائه می‌دهند. برای بهتر شدن این گونه اقدامات نیازمند افزایش پایگاه‌های اورژانس هوایی در کشور هستیم.

او ادامه داد: برای رسیدن به سطح استاندارد‌های جهانی نیازمند بین ۷۲ تا ۷۵ پایگاه اورژانس هوایی در سراسر کشور هستیم و امیدوارم که با حمایت مجلس، دولت و همچنین سایر سازمان‌ها این امر محقق شود.

رئیس اورژانس هوایی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام شده است و بیماران و مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مربوطه منتقل شده اند.

سرور بیان کرد: در آینده نزدیک خراسان شمالی مجهز به پایگاه اورژانس هوایی می‌شود.

او افزود: اورژانس هوایی در رساندن مادران باردار از مناطق کوهستانی و صعب العبور به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خدمات قابل قبولی ارائه داده است. همچنین بیش از ده هزار مصدوم حوادث ترافیکی و سوانح جاده‌ای توسط اورژانس هوایی منتقل شده است.

سرور ادامه داد: اورژانس هوایی بیش از ۳۱ هزار بیمار را به بیمارستان‌ها ومراکز درمانی در زمان طلایی منتقل کرده که این سرعت عمل باعث نجات جان بسیاری از بیماران شده است.

رئیس اورژانس هوایی گفت: یکی از اقدامات اورژانس هوایی ارتقای همزمان کیفیت و کمیت کار‌ها است و ما برای رسیدن به سطح استاندارد‌های بین المللی باید تعداد پایگاه های اورژانس هوایی را در سراسر کشور افزایش دهیم.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب