1399/06/31-23:18

پامپئو: ناقضان تحریم‌های ایران تحریم می‌شوند

پامپئو: ناقضان تحریم‌های ایران تحریم می‌شوند

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کردند دولت این کشور تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرده است.

به گزارش دولت بهار، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه اعلام کرد واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه ایران و از جمله وزارت دفاع این کشور وضع کرده است.

در کنفرانس خبری امروز، علاوه بر مایک پامپئو، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا، «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری این کشور و «ویلبر راس»، وزیر بازرگانی این کشور حضور داشتند.

پامپئو گفت که دولت آمریکا، وزارت دفاع ایران و «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا را در فهرست سیاه قرار داده است.

پامپئو گفت: «تفاوتی نمی‌کنید چه کسی باشید. اگر از تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تخطی کنید، با خطر تحریم مواجه می‌شوید.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت: «مقام‌های ایران، بودجه سالانه‌شان را برای تروریسم هزینه می‌کنند. ما جلوی اینکه ایران به دیگران موشک‌های بالیستیک بدهد را می‌گیریم.»

پامپئو از پاسخ به سئوال خبرنگاری که درباره منزوی شدن آمریکا پرسیده بود طفره رفت و گفت: «آمریکا منزوی نشده است. انتظار داریم فرانسه، آلمان و انگلیس تحریم‌ها علیه ایران را اجرا کنند.»

«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در این نشست خبری ایران را به نقض قطعنامه‌های بین‌المللی متهم کرد.

او گفت: «تهران، با تحویل دادن سلاح‌های ممنوعه به گروه‌هایی مانند حزب‌الله و حوثی‌ها، به نقض قطعنامه‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد.»

اسپر اضافه کرد تحریم‌های جدیدی که امروز علیه ایران اعمال شده‌اند به این کشور برای «محافظت از  مردم آمریکا و مهار  ستیزه‌جویی ایران» کمک خواهد کرد.»

نظرات

اخبار مرتبط