1399/07/30-12:59

جان باختن 11 تن بر اثر ازدحام جمعیت در شرق افغانستان

بر اساس اعلام مقامات افغانستان، 11 تن که در صف انتظار برای دریافت ویزای خود مقابل کنسولگری پاکستان در جلال آباد بودند، بر اثر ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، مقامات افغانستان اعلام کردند 11 شهروند افغان امروز چهارشنبه (30 مهر) به دلیل ازدحام جمعیت در استادیومی در نزدیکی کنسولگری پاکستان در جلال آباد جان خود را از دست داده‌اند.

سهراب قادری، یک از اعضای شورای ولایتی در جلال آباد در این باره گفت، این افراد که در صف صدور ویزا و در یک فضای باز نزدیک کنسولگری منتظر بودند که به دلیل ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.

به گفته وی، ‌در این حادثه 11 نفر نیز زخمی شدند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار نیز گفت که در جریان ورود «ده‌ها هزار» نفر به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، ۱۱ زن کهن‌سال جان باخته‌اند. همچنین در این حادثه 9 زن و 3 مرد نیز زخمی شدند.

در همین حال خبرگزاری الجزیره از جان باختن 12 تن در این حادثه خبر داد.

خبرگزاری رویترز درباره این حادثه گزارش داد که این اتفاق زمانی رخ داده که در حدود 3 هزار شهروند افغانستان برای دریافت ویزا در این منطقه جمع شده بودند. به نوشته رویترز، 15 تن در این حادثه جان باخته‌اند.

«منصور احمد خان»، سفیر پاکستان در کابل، در واکنش به وقوع این حادثه در توئیتی نوشت: «از گزارش تلفات در استادیومی در جلال آباد 5 کیلومتری کنسولگری پاکستان که متقاضیان ویزا توسط مقامات استانی افغانستان سازماندهی می‌شدند، بسیار ناراحت شدم. ما با خانواده‌های قربانیان همدردی می‌کنیم.»

وی افزود: «ما برای تسهیل بهتر متقاضیان ویزا با مقامات افغانستان درگیر هستیم. ما متعهدیم که طبق سیاست جدید، صدور ویزا را برای اتباع افغانستان ادامه دهیم و در عین حال روند کار را آسان‌تر کنیم».

به گفته‌ مقامات محلی، هزاران نفر صبح امروز برای اخذ ویزان پاکستان در استادیوم فوتبال تجمع کرده بودند.

توزیع ویزای پاکستان حدود ده روز پیش در شهر جلال‌آباد آغاز شد. این روند از تاریخ ۱۶ مارس سال جاری میلادی به این سو به دنبال شیوع ویروس کرونا متوقف بوده است.

نظرات

اخبار مرتبط