1402/06/26-14:21

فیصل بن فرحان: توجه عربستان به پروژه‌های توسعه است

فیصل بن فرحان: توجه عربستان به پروژه‌های توسعه است

وزیر خارجه عربستان در نشست سران گروه ۷۷ و چین در کوبا تأکید کرد که این کشور به اجرا و تسهیل پروژه‌های توسعه پایبند است.

به گزارش دولت بهار به نقل از شبکه خبری المیادین، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در نشست سران گروه ۷۷ و چین در کوبا گفت: عربستان به تلاش در سطح انسانی برای تصویب حقوق اصلی و زمینه علمی و تکنولوژی پایبند است. یکی از مهم‌ترین هدف‌های عربستان پر کردن شکاف‌های دیجیتال است. ما برای تقویت تکنولوژی ارتباطات برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تلاش می‌کنیم.

شرکت کنندگان در این نشست پیشنهاد دادند که روز ۱۶ سپتامبر هر سال به عنوان روز علوم و تکنولوژی و ابتکار در جنوب اعلام شود.

فیصل بن فرحان گفت: عربستان به توسعه توجه زیادی دارد و به اجرا و تسهیل تمام پروژه‌های توسعه پایبند است. تقویت همکاری بین‌المللی عامل اساسی برای تحقق اهداف آب و هوا و در زمینه‌های ابتکار، پژوهش و توسعه است. عربستان با کشورهای جهان برای مقابله با چالش‌هایی که در زمینه اهداف توسعه پایدار از جمله چالش‌های زیست محیطی وجود دارد مشارکت می‌کند. ما برای اجرای چند پروژه از جمله طرح خاورمیانه سبز و عربستان سبز تلاش می‌کنیم. ما در راستای چشم انداز ۲۰۳۰ برای حمایت از اراضی و منابع طبیعی خود تلاش می‌کنیم.

همچنین لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل گفت: نشست امسال بر تحول علمی و تکنولوژی متمرکز است. استفاده از تکنولوژی در برخی مناطق منجر به نقض قوانین بین‌المللی شده است. باید از این علوم به شکل مثبت استفاده کرد. ما برای تقویت و توسعه صنعت براساس تکیه بر منابع انرژی تجدیدپذیر و سبز تلاش می‌کنیم.

رئیس جمهور کوبا نیز در این نشست خواهان افزایش سطح توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی در جهان و سرمایه‌گذاری بر روی عوامل ضروری برای رسیدن به یک نظام جهانی جدید شد

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب