1402/06/26-15:16

جزئیات ساعت‌کاری ادارات، بانک‌ها و مدارس اعلام شد

جزئیات ساعت‌کاری ادارات، بانک‌ها و مدارس اعلام شد

معاون استاندار تهران گفت: مدارس در مقاطع متوسطه ساعت 7:30 دقیقه صبح و مقاطع ابتدایی هم ساعت 8 صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

به گزارش دولت بهار، قدرت الله شفیعی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو درباره برنامه مدیریت ترافیک شهری در مهر و در آستانه آغاز سال جدید تحصیلی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ تصویب‌نامه هیأت وزیران در هفته گذشته، ساعت کاری رسمی ادارات و واحدهای ستادی، استانی، مدارس، انتظامی و نظامی اعلام شد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی مستقر در سطح شهر تهران، ساعت کاری خود را از هفته گذشته یعنی 18 شهریور به صورت شناور و از ساعت 7 تا 9 صبح آغاز کردند و واحدهای استانی و شهرستانی نیز اعلام شد که از ساعت 7 صبح به خدمات خود ادامه خواهند داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران همچنین درمورد ساعت شروع به کار مدارس نیز گفت: بر اساس ساعتی که قبلاً هم اعلام شده مقاطع متوسطه ساعت 7:30 دقیقه صبح و مقاطع ابتدایی هم ساعت 8 صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

وی از برگزاری جلسه هماهنگی شورای ترافیک با حضور دستگاه‌های متعدد به ویژه شهرداری تهران، راهنمایی و رانندگی و آموزش و پرورش در هفته اول مهر خبر داد و تأکید کرد: همه مسائل را بررسی می‌کنیم و هرگونه تغییر و تصمیم گیری جدید در این حوزه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

شفیعی یادآور شد: کارکنان زن که سرپرست خانواده هستند و یا والدین شاغل در دستگاه‌های ستادی، استانی و شهرستانی از مزیت شناورسازی ساعت کاری استفاده خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران اظهار کرد: نظرات تمام دستگاه‌های مؤثر در زمینه ترافیک شهری از جمله اتوبوسرانی، شرکت مترو و راهور و آموزش و پرورش را جمع آوری می‌کنیم و بعد از جمع بندی نتیجه را به مردم اعلام خواهیم کرد اما در هر صورت تلاش می‌کنیم که در هفته اول بازگشایی مدارس، شاهد ترافیک روان در معابر و خیابان‌ها باشیم.

وی ضمن درخواست از شهروندان برای مدیریت رفت و آمد به ویژه در هفته نخست مهر، افزود: از زمان اجرای طرح شناورسازی، هماهنگی‌های بسیار خوبی بین مجموعه‌های بین بخشی شکل گرفته اما در هفته اول مهر، این هماهنگی‌های درون بخشی به حداکثر میزان خود می‌رسد و شاهد رفع دغدغه همه شهروندان تهرانی خواهیم بود.

همچنین ساعت‌کاری ادارات، بانک‌ها، اصناف و بازاریان بدین شرح است:

ــ شروع کار واحد‌های نظامی و انتظامی از ساعت ۶:۳۰ صبح و واحدهای صنعتی از ساعت ۷ صبح است.

ــ بانک‌ها ۷ صبح آماده به خدمت هستند اما از ۷:۳۰ ارباب رجوع می‌تواند رجوع کند.

ــ مراکز آموزش عالی ۸ صبح هستند و اصناف و بازاریان از ساعت ۹:۳۰ شروع به کار می‌کنند.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب