1402/07/02-13:58

پاپ: کشورها با اوکراین «بازی» می‌کنند

 پاپ: کشورها با اوکراین «بازی» می‌کنند

به عقیده پاپ برخی از کشورها ابتدا با ارائه تسلیحات و سپس در نظر گرفتن عقب‌نشینی از تعهدات خود، با اوکراین "بازی" می‌کنند.

به گزارش دولت بهار به نقل از ایسنا، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دربازگشت از شهر بندری مارسی فرانسه گفت از اینکه تلاش‌هایش برای برقراری صلح در اوکراین به نتیجه نرسیده احساس «ناامیدی» می‌کند.

او فرستاده‌ای به نام کاردینال ایتالیایی متئو زوپی را به کی‌یف، مسکو، واشنگتن و پکن فرستاده تا با رهبران آنجا دیدار کند.

وی افزود: به نظر من منافع در این جنگ فقط مربوط به مشکل اوکراین و روسیه نیست، بلکه به فروش تسلیحات و تجارت سلاح نیز مربوط می‌شود.

پاپ همچنین گفت: ما نباید با جان این مردم بازی کنیم. ما باید به آنها کمک کنیم تا مسائل را حل کنند. اکنون می‌بینیم که برخی کشورها به عقب حرکت می‌کنند و نمی‌خواهند به اوکراین سلاح بدهند. روندی شروع می‌شود که در آن قطعا به کشته شدن بیشتر مردم اوکراین منجر می‌شود و این کار زشتی است.

سخنگوی واتیکان در توضیح این سخنان گفت، پاپ به دنبال حمایت از این مساله نیست که کشورها باید به ارسال سلاح به اوکراین ادامه دهند یا این روند را متوقف کنند.

وی ادامه داد: پاپ درباره صنعت تسلیحات می‌گفت، کسانی که اسلحه می‌فروشند هرگز به عواقب انتخاب‌های خود فکر نمی‌کنند، بلکه آنها را به دست مردم می‌سپارند، مانند اوکراینی‌ها که با همین تسلیحات کشته می‌شوند.

پاپ فرانسیس همچنین تجارت بین‌المللی سلاح را به صورت کلی محکوم کرد اما سال گذشته میلادی گفته بود که از نظر اخلاقی، برای کشورها تامین سلاح برای اوکراین به منظور کمک به دفاع از این کشور در مقابل حملات روسیه امری مشروع تلقی می‌شود.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب