1399/08/19-18:53

ورود سازمان بازرسی به تخلف ۱۲۰ میلیاردی در دانشگاه شهید بهشتی

 ورود سازمان بازرسی به تخلف ۱۲۰ میلیاردی در دانشگاه شهید بهشتی

رییس سازمان بازرسی کل کشور در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه به موضوع تخصیص غیرقانونی ۱۲۰ میلیارد تومان به دانشگاه شهید بهشتی برای تأسیس دانشکده فناوری‌های نوین این دانشگاه پرداخت.

به گزارش دولت بهار به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام درویشیان در این باره گفت: بررسی‌ها و پیگیری‌های سازمان بازرسی روشن کرده که این تخصیص به صورت غیرقانونی و از محل اعتبار یک میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا صورت گرفته که پس از پیگیری‌های این سازمان محل تخصیص این اعتبار تغییر کرده و از محل حساب خاص در اختیار ریاست جمهوری تأمین شده است که البته پیگیری تخلفات احتمالی در تخصیص جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین در این جلسه با ارائه گزارشی از بازرسی صورت گرفته از شهرداری لواسان اعلام کرد: از سال 96 تاکنون 650 هزار متر مربع ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه صورت گرفته که 250 هزار متر مربع آن در محدوده و 400 هزار متر مربع نیز در حریم شهر بوده است.

وی با بیان این که در این مدت میزان 55 میلیارد تومان تخفیفات غیرقانونی از سوی شهرداری به برخی از افراد ارائه شده است، گفت: 10 نفر از متخلفان تحت تعقیب قضایی و اداری قرار گرفته اند و گزارش لازم نیز برای اقدام به مراجع قضایی ارسال شده است.

درویشیان درباره مأموریت سازمان بازرسی کل کشور برای رسیدگی به مشکلات عشایر استان فارس که در سفر رییس قوه قضائیه به این استان به سازمان متبوعش محول شده بود، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، مشکل این عشایر تا حدود بسیار زیادی حل شده، به نحوی که با تخصیص اعتبار 3.5 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات آموزش و پرورش، خودرو، کانکس، تانکر آب و چادر و تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی برای تأین لوازم‌التحریر، تبلت و پوشاک دانش‌آموزان، به استقبال سال تحصیلی جدید رفته‌اند.

وی همچنین با اشاره به موضوع موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ‌ها، پیرو دستور رییس قوه قضائیه برای تعیین تکلیف این موتورسیکلت‌ها، گفت: بازرسی فوق‌العاده‌ای در این زمینه انجام و بسته‌ای از پیشنهادات برای رفع مشکل ارائه شد که نیروی انتظامی بر اساس پیشنهادها اقداماتی را در دستور کار قرار داد.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب