1403/02/25-23:31

کدام دموکراسی اجازه می دهد یک رای، آرای ده ها کشور را پاک کند

کدام دموکراسی اجازه می دهد یک رای، آرای ده ها کشور را پاک کند

مقتدی صدر رهبر جریان ملی شیعه عراق(جریان صدر سابق) در توییتی به زبان انگلیسی نوشت:«رئیس جمهور کم عقل آمریکا و امثال او از طریق ترویج شایعاتی مبنی بر وجود اختلاف بین آنها و رژیم صهیونیستی، به دنبال همدردی با مردم آمریکا هستند.»

به گزارش دولت بهار به نقل از شفقنا، مقتدی صدر در این توییت که آن را به زبان انگلیسی در ایکس منتشر کرده، آورده است:

با نزدیک شدن موعد انتخابات آمریکا، رئیس جمهور کم عقل آمریکا و امثال او به دنبال همدردی با مردم آمریکا از طریق انتشار شایعاتی مبنی بر وجود اختلاف بین آنها و رژیم صهیونیستی هستند اما این کذب محض است و دلیل آن هم رای نماینده این کشور در شورای امنیت و استفاده از وتو علیه ۱۴۳ کشور است.

کدام دموکراسی و برابری اجازه می دهد که تنها یک رای، آرای دهها ملت و کشور را حذف کند؟ این، دموکراسی محض و هژمونی ناعادلانه علیه سایر ملت ها است. جای تعحب است که چگونه این کشورها می پذیرند که آرایشان توسط یک رای ناعادلانه حذف شود.

بدتر از تحقیر آرای ملت ها و کشورها این است که نماینده رژیم صهیونیستی روش جدیدی خلق کند یعنی منشور این کشورها را پاره کند. اگر این کار را یک عربی و یا یک مسلمان و یا هر شخص دیگری از «جهان سوم» انجام می داد، چه می شد؟ او مدعی بود که این منشور برای دفاع از کشتار یهودیان نوشته شده است در حالی که امروز فلسطینی هایی را می کشد که در آن زمان دلیل کشتن یهودیان مذکور نبودند.

چرا ملت ها به کشتار یهودیان اعتراض می کنند اما به کشتار فلسطینیان و کودکان و زنان و غیرنظامیانشان اعتراض نمی کنند؟

ببینید چگونه حقایق را تغییر می دهند اما حق آشکار می شود و ظلم و بی عدالتی را از بین می برد و شکست می دهد و هیچ پشیمانی وجود نخواهد داشت.

در عین حال، نباید احمقانه ترین تصمیم تاریخ را که همان «راه حل دوکشوری است» فراموش کنیم.

تصمیمی ناعادلانه و خلاف همه قوانین بوده است. کشورها را بویژه کشورهای ضعیف در معرض تهدید همیشگی اشغالگران قرار می دهد آنگاه از طریق آن به دنبال راه حل دو کشوری می گردند. رژيم اشغالگر کی کشور بوده است؟

هیچ راه حلی جز عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی ترویست و اشغالگر وجود ندارد. اگر یهودیان در قدس حق زندگی داشتند، قطعا سرخ پوستان و سایرین  هم چنین حقی در سرزمین هایشان برخوردار بودند. پس ای ظالمان از معیارهای دوگانه استفاده نکنید.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب