1399/10/25-15:19

آغاز دور جدید خفقان رسانه‌ای در آستانه انتخابات/ یا مجوز بگیرید یا مصداق رسانه جعلی هستید!

به گزارش دولت بهار، درحالی که دولت روحانی هفت سال است به بهانه های واهی مجوز سایت دولت بهار را نمی‌دهد، هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز، خواست که تا پایان بهمن‌ماه سال جاری،  نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه های کشور اقدام کنند.

به گزارش دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در این اطلاعیه آمده است: در پاسخ به درخواست مکرر مدیران رسانه و با توجه به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه مبنی بر مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، هیات نظارت بر مطبوعات از تمام گردانندگان پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری فاقد مجوز که طی یک سال گذشته فعالیت داشته‌اند، دعوت به عمل می‌آورد تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت پایگاه خبری مورد نظر خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.

بنابر این گزارش، این تصمیم صرفا در راستای صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه‌های خبری با شناسنامه و جلوگیری از هر گونه سواستفاده از نام رسانه‌های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه‌های غیر خبری، مشمول آن نیستند. بدیهی است، رسیدگی به درخواست‌های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه‌ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می‌شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می‌ شود.

ضمنا تاکید می شود؛ در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه‌ای خبری، مصداق اخبار رسانه‌های جعلی قلمداد خواهد شد.

به گزارش دولت بهار، همانگونه که در اطلاعیه فوق آمده، "در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می‌ شود". وقتی شرایط و صلاحیت را دولت روحانی، وزارت ارشاد و وزارت اطلاعتش تعیین می‌کنند و براساس آن سالهاست از صدور مجوز سایتی مثل دولت بهار استنکاف می‌کنند، اطلاعیه فوق را فقط می‌توان دور جدید خفقان و فشار بر رسانه ها در آستانه انتخابات دانست. این خفقان و فشار البته برنده داخلی ندارد و تنها به نفع رسانه‌های خارج از مرزهاست.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب