1400/08/03-20:09

پیروزی شاگردان مجیدی با ۲ گل بازیکن تازه‌وارد

پیروزی شاگردان مجیدی با ۲ گل بازیکن تازه‌وارد

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته دوم لیگ برتر فوتبال موفق شد در فولادشهر ذوب‌آهن را با ۲ گل شکست دهد.

به گزارش دولت بهار، در ادامه هفته دوم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس امروز 4 دیدار دیگر برگزار می‌شود که در یکی از مهم‌ترین آن‌ها ذوب‌آهن از ساعت 18 در ورزشگاه فولادشهر به مصاف استقلال رفت.

مهدی تارتار ذوب‌آهن را در این مسابقه با ترکیب حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی، حامد نورمحمدی، پویا پورعلی، مسعود ابراهیم‌زاده، رضا خالقی‌فر، آرمان قاسمی، سجاد جعفری، عارف رستمی، امیر شبانی و محمد خدابنده‌لو به میدان فرستاد.

در آن سوی میدان نیز استقلال با ترکیب سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، جعفر سلمانی، وریا غفوری، محمد دانشگر، ارسلام مطهری، امیرحسین حسین‌زاده و کوین یامگا رو در روی سبزپوشان ذوب‌آهن قرار گرفته است.

برخلاف انتظار این بازیکنان ذوب‌آهن بودند که بازی را تهاجمی آغاز کردند و در همان ابتدای بازی سبزپوشان اصفهانی صاحب یک موقعیت بسیار عالی شدند که ضربه سر خالقی‌فر را حسینی به خوبی دفع کرد و در همین صحنه نیز حسینی دروازه‌بان تیم استقلال دچار مصدومیت از ناحیه کمر شد.

در دقیقه 11 بازی بازیکنان استقلال حمله‌ای را تدارک دیدند که این حمله در نهایت پس از برخورد به دست بازیکن استقلال متوقف شد.

برخورد یانگا و جعفری در میانه میدان سبب شد تا تیم ذوب‌آهن نیز در دقیقه 20 بازی یک تعویض داشته باشد و سینا اسدبیگی به جای جعفری به میدان بیاید.

در دقیقه 21 بازی خالقی‌فر روی پاس رستمی شوت نسبتاً خوبی را به سمت دروازه استقلال زد که رشید مظاهری به راحتی این توپ را در اختیار گرفت.

بازیکنان استقلال در دقیقه 23 بازی در محوطه جریمه سبزپوشان توسط یامگا صاحب موقعیت بسیار خوبی شدند که ضربه ارسلان مطهری پس از برخورد به بازیکنان ذوب‌آهن به کرنر رفت و در ادامه نیز کرنر نتیجه‌ای برای آبی‌پوشان دربر نداشت.

در دقیقه 28 بازی بازیکنان استقلال در محوطه جریمه سبزپوشان صاحب توپ شد که یامگا مهاجم زهردار تیم استقلال که نخستین بازی خود را برای آبی‌پوشان انجام می‌دهد در یک چرخش بسیار عالی در میان مدافعان ذوب‌آهن ضربه فنی را به سمت دروازه ذوب‌آهن زد که این توپ وارد دروازه سبزپوشان شد.

بازیکنان ذوب‌آهن در دقیقه 35 بازی در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شدند که ضربه خالقی‌فر پس از برخورد به بازیکن استقلال به بیرون رفت، خالقی‌فر در این صحنه اعتقاد داشت که توپ به دست بازیکن استقلال برخورد کرده است.

عارف رستمی در دقیقه 40 بازی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت بسیار عالی شد که ضربه فنی این بازیکن چندان خوب نبود و با اختلاف اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت تا نتیجه بازی همچنان یک بر صفر به سود استقلال بماند.

بازیکنان ذوب‌‌آهن روی یک حرکت تاکتیکی صاحب یک موقعیت بسیار عالی شدند که ضربه سینا اسدبیگی را رشید مظاهری به خوبی در اختیار گرفت.

مسعود ابراهیم‌زاده در دقیقه چهار وقت‌های تلف شده نیمه نخست ارسال زیبایی به روی دروازه داشت که ضربه سر مدافع ذوب‌آهن راهی به دروازه حریف نداشت، تا نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان برسد.

در دقیقه 50 بازی یامگا همچون نیمه نخست حرکتی انفرادی را آغاز کرد که شوت این بازیکن را فرعباسی دفع و راهی کرنر کرد.

در دقیقه 58 بازی سعید مهری به جای ارسلان مطهری برای استقلال وارد زمین مسابقه شد.

در نیمه دوم بازیکنان ذوب‌آهن رو به بازی مستقیم آوردند و سعی بر این داشتند تا با ارسال توپ به پشت مدافعان به دروازه برسند که مدافعان بلندقامت استقلال مانع از این حرکت می‌شدند.

خدابنده‌لو در دقیقه 62 حرکت انفرادی را آغاز کرد و شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه استقلال عبور کرد و به بیرون رفت.

در دقیقه 67 بازی حسین شناسی به جای عارف رستمی برای ذوب‌آهن وارد زمین شد.

حسین ابراهیمی هافبک سبزپوشان در دقیقه 69 بازی ضربه سرکشی را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه استقلال زد که ضربه کات‌دار این بازیکن با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

جعفر سلمانی در دقیقه 71 بازی پشت محوطه جریمه سبزپوشان صاحب موقعیت شد که ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

بازیکنان استقلال در یک ضدحمله صاحب موقعیت شدند که پاس رضاوند به یامگا نرسید و در ادامه ضربه سلمانی بازهم از بالای دروازه به بیرون رفت و نتیجه‌ای برای آبی‌پوشان در بر نداشت.

در دقیقه 75 بازی یامگا در یک ضدحمله صاحب موقعیت تک‌به‌تک با فرعباسی شد که ضربه یامگا از زاویه بسته را فرعباسی به خوبی دفع کرد.

در ادامه سعید مهری پاس بسیار خوبی را به رضاوند داد و ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه را فرعباسی به سختی دفع کرد و در این صحنه نیز دچار مصدومیت جزئی شد.

در دقیقه 82 بازیکنان ذوب‌آهن حمله بسیار خوبی را از کناره‌ها رقم زدند که ارسال نه چندان خوب ابراهیم‌زاده سبب شد تا مظاهری به خوبی توپ را در اختیار بگیرد.

پورعلی هافبک سبزپوشان در دقیقه 84 از فاصله 30 متری شوت سنگینی به طرف دروازه زد که مظاهری به هر طریقی بود مانع از رسیدن این توپ به دروازه شد.

دقیقه 88 بازی میلاد جهانی پاس خوبی را به داخل محوطه جریمه فرستاد که در میانه راه این پاس به بازیکن استقلال برخورد کرد که سبب شد تا نیمکت‌نشینان تیم ذوب‌آهن به عدم گرفتن پنالتی توسط داور اعتراض کنند.

در دقیقه چهارم وقت‌های اضافه نیمه دوم روی یک ضدحمله جعفر سلمانی صاحب موقعیت تک‌به‌تک شد که ضربه این بازیکن به شکلی خطرناک از کناره دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

در دقیقه پایانی در یک ضدحمله یامگا مجدد صاحب موقعیت شد که در موقعیت تک‌به‌تک موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

این دیدار در نهایت با پیروزی 2 بر صفر شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب