1400/11/29-21:58

سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به ایستگاه پایانی رسید

سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به ایستگاه پایانی رسید

آیین پایانی سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر با حضور وزیر ارشاد و تعدادی از هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش دولت بهار، اختتامیه سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر امشب در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای مراسم ویدئو کلیپی به آهنگسازی بهزاد عبدی و خوانندگی محمد معتمدی و به ترانه سرایی کاظم بهمنی، برای زنده نگاه داشتن یاد شهید سلیمانی پخش شد.

در ادامه با حضور محمد مهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حسن ریاحی (دبیر جشنواره موسیقی فجر)، مجید انتظامی (آهنگساز)، محمود سالاری (معاونت هنری) و محمد الله یاری فومنی (رئیس دفتر موسیقی وزارت ارشاد) از سه تن از بزرگان موسیقی یعنی آذرنوش سالک (اولین بانوی نوازنده چنگ)، مرتضی اعیان (نوازنده پیشکسوت تنبک) و فرج علیپور (خواننده و نوازنده کمانچه) تقدیر شد.

به گفته وزیر فرهنگ، بیش از ۱۷۰۰ هنرمند در برپایی این جشنواره از نه استان حضور داشتند. هم چنین در بخش بین الملل هنرمندان موسیقی کشور‌های مختلف حضور داشتند و این نشان دهنده ظرفیت موسیقی ایرانی در جهان است.

وزیر ارشاد همچنین در حاشیه این آیین، در جمع خبرنگاران از تلاش برای تعطیل نشدن فعالیت های فرهنگی هنری به دلیل کرونا و همچنین تعیین تکلیف مدیر دفتر موسیقی ارشاد تا هفته آتی خبر داد. 

مشروح این صحبت ها را در ادامه بخوانید:

در ادامه مراسم برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر در بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

* اجرای موسیقی نواحی

در این بخش دیپلم افتخار به مهرداد اکبری با اثر «هفت خوان و تنبور» رسید و جایزه باربد را مجید کلابی با اثر «تالش» از آن خود کرد.

* آهنگسازی موسیقی معاصر ایرانی بی کلام

در این بخش دیپلم افتخار آرش هژیر آزاد برای آلبوم «بازار وکیل» ادا شد و جایزه باربد به آسو کهزادی برای آلبوم «پ روتیوا» تعلق گرفت.

* آهنگسازی موسیقی معاصر ایرانی ارکسترال - با کلام

در این بخش بهنام ابوالقاسم و امین همایی دیپلم افتخار گرفتند و جایزه باربد به هنرمندی تعلق نگرفت.

* خوانندگی موسیقی معاصر ایرانی - ارکسترال

در این بخش دیپلم افتخار برای آلبوم «چله نشین» به حسین علیشاپور اهدا شد و جایزه باربد به پوریا اخواص برای آلبوم «همیشه لحظه بارانی» تعلق گرفت.

* آهنگسازی کلاسیک غربی

در این بخش دیپلم افتخار به علی رادمان برای آلبوم «سیلک» اهدا شد و جایزه باربد به رضا والی برای آلبوم «اشتیاق» رسید.

* آهنگسازی موسیقی تلفیقی - بی کلام

در این بخش دیپلم افتخار به حسام اینانلو برای آلبوم «میان» اهدا شد، اما هیچ اثری حائز شرایط دریافت جایزه باربد شناخته نشد.

* اجرای موسیقی دستگاهی بی کلام

در این بخش دیپلم افتخار به محمد عشقی و المیرا مردانه برای پروژه «سرو و تزرو» رسید؟ جایزه باربد را آرمان مهدیه برای آلبوم «به موازات بی نهایت» از آن خود کرد.

* آهنگسازی موسیقی پاپ و تلفیقی - با کلام

در این بخش دیپلم افتخار به امیر همایی برای آلبوم «قبل پاییز، بعد پاییز» و جایزه باربد را گروه «پالت» برای آلبوم «نصف النهار مبدا» دریافت کرد.

* خوانندگی موسیقی پاپ و تلفیقی

در این بخش دیپلم افتخار به بهزاد عمرانی برای آلبوم «احتمالاً قهرمانی در کار نیست» رسید و جایزه باربد به امید نعمتی برای آلبوم «نصف النهارمبدا» اهدا شد.

* آهنگسازی موسیقی دستگاهی - با کلام

در این بخش دیپلم افتخار به مهدی حاجی قاسمی برای آلبوم «کوچه دلگیر تو شد» رسید و جایزه باربد به امیر شریفی برای پروژه «شرح این هجران» از آن خود کرد.

* خوانندگی موسیقی دستگاهی

در این بخش دیپلم افتخار به مهدی امامی برای آلبوم «شرح این هجران» رسید و جایزه باربد را مجتبی عسگری برای آلبوم «بوستان سعدی» از آن خود کرد.

* اجرای موسیقی پاپ - بی کلام

در این بخش دیپلم افتخار به مصطفی بیاتی برای اثر «ماه یکشنبه من» رسید و جایزه باربد را الیاس دژاهنگ و مجید عیدانی اصل برای پروژه «رنج» از آن خود کردند.

* اجرای موسیقی کلاسیک

در این بخش جایزه باربد به مهرداد غلامی برای آلبوم «قطعاتی برای فلوت» اهدا شد.

* بهترین ناشر

در این بخش ضمن تقدیر از نشر «ماهور» دیپلم افتخار به نیما جوان مدیر نشر «موسیقی جوان» اهدا شد و جایزه باربد را معین فرزاد مدیر نشر «نوفه» از آن خود کرد.

* راپسودی ایرانی برای سازسولو و ارکستر سمفونیک

در این بخش دیپلم افتخار به فرید اسماعیلی ابهری اهدا شد و جایزه باربد را پوریا لاچینی از آن خود کرد.

* باشگاه خبرنگاران

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب