1399/06/08-17:59

تل‌آویو با همکاری امارات در یمن پایگاه می‌زند!

تل‌آویو با همکاری امارات در یمن پایگاه می‌زند!

یک وبگاه صهیونیستی در ادعایی، از قصد تل‌آویو برای ساخت پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی در جزیره «سقطری» در جنوب یمن خبر داد.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، یک وبسایت وابسته به یهودیان فرانسه، در ادعایی از قصد رژیم صهیونیستی برای تأسیس یک پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی با همکاری دولت امارات متحده عربی در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر داد.

به نوشته وبسایت انجمن یهودیان فرانسه، تل آویو و ابوظبی که اخیرا وارد روند سازش شده‌اند، در حال برداشتن گام‌های عملی برای تأسیس این پایگاه در ۳۵۰ کیلومتری جنوب یمن هستند.

بنابراین ادعا، رژیم اسرائیل این پایگاه را در بلندی کوهی در مرکز سقطری می‌سازد تا تحرکات نیروهای یمنی، عبور و مرور نیروی دریایی ایران و تحلیل تحرکات دریایی و هوایی در جنوب دریای سرخ را زیر نظر داشته باشد.

همچنین این پایگاه جاسوسی در حالی ساخته می‌شود که دولت سعودی بندری را در کشور اریتره برای استفاده لجستیکی و فرماندهی عملیاتی و عملیات تخلیه در مواقع اضطراری اجاره کرده‌ است.

این وبسایت به نقل از منابع یمنی نوشت که اسرائیل و امارات لجستیک لازم برای ساخت پایگاه مذکور را در جزیره سقطری مستقر کرده‌اند تا از تمامی نقاط خلیج عدن از باب‌المندب تا سقطری و همچنین شاخ آفریقا اطلاعات جمع‌‌آوری کنند.

بنابراین گزارش، هیأتی از افسران رژیم صهیونیستی و اماراتی اخیرا به جزیره سقطری عازم شده‌اند تا نقاط مناسب برای ساخت پایگاه را مشخص کنند.

چندی پیش  «ایهود یعاری» پژوهشگر امنیتی اسرائیلی به وبگاه عربی۲۱ گفت که سازمان‌های امنیتی این رژیم توجه بالایی به تحولات جزیره سقطری دارند و این منطقه مشرف به گذرگاههای دریای سرخ است و یک نقطه راهبردی محسوب می‌شود.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب