1402/03/13-23:33

اعضای کابینه جدید ترکیه معرفی شدند

 اعضای کابینه جدید ترکیه معرفی شدند

رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانسی خبری در آنکارا، ساختار دولت جدید خود را اعلام کرد.

به گزارش دولت بهار به نقل از روسیا الیوم، در دولت جدیدی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، سکانداران پست‌های حاکمیتی و در رأس‌ آن وزارت دفاع و خارجه تغییر کردند.

در ساختار جدید که اردوغان وعده اعلام آن را بعد از ادای سوگند داده بود، پست وزارت خارجه به هاکان فیدان، رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه رسید که قبل از او، سکانداری وزارت خارجه را مولود چاووش اوغلو برعهده داشت.

ریاست وزارت دفاع نیز به یاشار گولر، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه رسید. قرار است گولر پس از خلوصی آکار عهده‌دار این سمت شود.

همچنین جودت یلماز پست معاون رئیس جمهور را برعهده گرفت.

هدایت وزارت دادگستری نیز به یلماز تونتش و وزارت انرژی به آلپ ارسلان بیرقدار و وزارت دارایی به محمد شیمشیک و وزارت دادگستری به علی ییرلی کایا سپرده شد.

اردوغان رویکردهای خود در دوره ریاست جمهوری جدید را اعلام کرد

اردوغان رویکردهای خود در دوره ریاست جمهوری جدید را اعلام کرد

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی در نهاد ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا در مراسم تحلیفش پس از ادای سوگند در پارلمان گفت: بر اساس اصل "تلاش از ما و توفیق از جانب خدا" با نام خدا برای ساختن یکصدسالگی ترکیه از امروز آغاز به کار می‌کنیم.

وی گفت: ما حامی تمامی مردممان صرف نظر از دیدگاه‌های سیاسی‌شان یا اصالتشان یا عقیده و یا طائفه‌ آنها خواهیم بود.

اردوغان گفت: انتخابات ۲۸ مه پایان یافت و اراده ملی در صندوق‌های رای آشکار گشت و یکصد سالگی ترکیه آغاز شد و درب‌های پیشرفت کشور ما گشوده شده است.

وی افزود: ما دموکراسی خود را با یک قانون اساسی آزاد و مدنی و جامع تقویت خواهیم کرد و از قانون اساسی کنونی که ماحصل یک کودتای نظامی بود، رهایی خواهیم جست.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب