1402/12/15-18:48

گفتگوی دیدارنیوز با دکتر علیرضابیگی + فیلم

گفتگوی دیدارنیوز با دکتر علیرضابیگی + فیلم

گفت‌وگو با دکتر احمد علیرضابیگی پیش از انتخابات مجلس انجام شد، پیش بینی او درباره انتخابات این بود که 'روز انتخابات در جمهوری اسلامی به جای تجلی تبدیل به کابوس خواهد شد'.

به گزارش دولت بهار به نقل از دیدارنیوز، این نماینده مجلس یازدهم درباره اتفاق‌های ۱۴۰۱ هم گفت که من پیش از ماجرای مهسا امینی مخاطرات گشت ارشاد را به وزارت کشور و شخص وزیر به صورت هشدار اعلام کرده بودم و پشیمانم که به وحیدی رای اعتماد دادم.

اشتباه کردم به وحیدی رای اعتماد دادم/ صاحبان شرکت خریدار شاسی بلند‌ها دو دختر اهل کوهدشت بودند/ تحقیق درباره مرگ مهسا امینی وظیفه مجلس نبود

او افزود: از طرفی تحقیق درباره جزییات حادثه مهسا از وظایف مجلس نبود، این کار‌ها وظیفه دستگاه قضا است که باید صفر تا صد ماجرا را بررسی و نظر نهایی را اعلام کند ولی کاری که در مجلس انجام شد و بیان گزارش نهایی که قاری آن تمام واژه‌های پزشکی را هم اشتباه خواند، برای هیچ کس سودی نداشت.

دکتر علیرضابیگی، دلایل اتفاق‌های سال گذشته و ماجرای آبان ۹۸ و حتی ۹۶ را عذرخواهی نکردن مسئولان از مردم دانست و گفت: ما هنوز فرهنگ عذرخواهی را یاد نگرفته ایم، هیچ کس سر ماجرای قطار تهران مشهد که ۵۰ هموطن بی دلیل کشته شدند عذرخواهی نکرد و به دنبال آن مجلس در آن دوره هم وزیر راه را استیضاح نکرد.

افشا کننده ماجرای شاسی گیت ادامه داد: شرکتی که با بهمن موتور برای خرید شاسی بلند‌ها و واگذاری آن به نمایندگان طرف قرارداد بود یک شرکت سوری و روی کاغذ بود و صاحبان آن دو دختر چوپان هستند که در کوهدشت زندگی می‌کنند و معلوم است که از کارت ملی آن‌ها استفاده شده است.

او افزود: سر ماجرای خودرو‌های شاسی بلند همه به من گفتند که تهمت زده‌ای و گفتی این خودرو‌ها برای رای نیاوردن استیضاح وزیر صمت بوده، اما من تاکید کردم که من این عبارت را هیچ جا بیان نکردم فقط پرسیدم دلیل همزمانی ورود این خودرو‌ها با روز استیضاح وزیر صمت چیست؟

دکتر علیرضابیگی گفت: میرسلیم هم وجود این خودرو‌ها را تائید کرد، اما گفت این‌ها ربطی به استیضاح ندارد، اما هیات نظارت مجلس تصمیم گرفت سر این ماجرا ۴۰ روز تریبون من را ببندد و آقای قالیباف هم اعلام کرد که این کار با دستور انجام شده، اما واقعیت این است که آن‌ها اجازه این کار را نداشتند.

این نماینده مجلس اعلام کرد که برای این پرونده یکسال حکم گرفتم و در اولین جلسه دادگاه به دلیل نقص در پرونده و عدم ثبت شکایت توسط شاکی از سوی رئیس دادگاه به بازپرسی برگشت در نهایت رأی دادگاه بدوی مبنی بر صدور یک سال حبس صادر شد.

نظرات

اخبار مرتبط

اپلیکیشن دولت بهار دسترسی ساده تر و اطلاع از اخبار مهم
نصب